Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Araştırmalara Göre Minecraft Oynamak Yaratıcılığı Artırıyor

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Oyun kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Araştırmalara Göre Minecraft Oynamak Yaratıcılığı Artırıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 51 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Oyun
Konu Başlığı Araştırmalara Göre Minecraft Oynamak Yaratıcılığı Artırıyor
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci
makaleci

makaleci

Özel Üye
Corona Virüs Nedir ?

Pek çok araştırmacı şiddet ve oyunlar arasındaki bağı araştırmaya devam ederken, yeni testler oyunların aslında hayatımıza olumlu etki yaptığına işaret ediyor. Minecraft gibi oyunların oyuncuları çok daha yaratıcı düşünmeye ittiğini kanıtlayan bu araştırmalar, Iowa State Üniversitesi'nden geldi.

Üniversitenin yaptığı araştırmaya göre oyun oynamak yaratıcılığı güçlendiriyor. Tabi bu durum oynadığınız oyuna ve onu nasıl oynadığınıza bağlı. Bir avuç katılımcıyı 4 farklı gruba bölen araştırmacılar, bu grupların her birine 40 dakika sürecek farklı görevler vermiş. Bir grup bu sürede TV izlerken, ikinci grup NASCAR oyunu oynamış. Kalan diğer iki grup ise Minecraft'ın başına geçmiş.

Süre dolduğunda katılımcıların yaratıcılığını ölçmek adına dünya dışı bir uzaylının resminin çizilmesi istenmiş. Araştırmacılar bu resimleri insana olan benzerlikleri üzerinden değerlendirmiş. Minecraft oynayan grubun, insana en uzak uzaylıları çizerek en yaratıcı ekip olduğu anlaşılmış. 

• Minecraft'a Toy Story Kostüm Paketi Geldi
Verilerden ilginç olanı ise Minecraft'ı "yaratıcı" olarak oynaması istenen ikinci grubun, TV izleyen ve yarış oyunu oynayan gruplardan daha iyi sonuçlar alamayışı olmuş. Şuradan ulaşabileceğiniz videoda psikolog Douglas Gentile'in sonuçları açıklamasını inceleyebilirsiniz.

Gentile: "Minecraft'ın yaratıcılığınızı yükseltmeye yardımcı olduğu ortada. Fakat bunu isteyip istememe kararı da sonucu etkiliyor gibi görünüyor."

Yazar: makaleci
Article Title: Araştırmalara Göre Minecraft Oynamak Yaratıcılığı Artırıyor
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.