Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Argüman Nedir, Ne Demektir?

  • Konbuyu başlatan urgot
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Türkçe Sözlük kategorisinde urgot tarafından oluşturulan Argüman Nedir, Ne Demektir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 81 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Türkçe Sözlük
Konu Başlığı Argüman Nedir, Ne Demektir?
Konbuyu başlatan urgot
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan urgot
urgot

urgot

Üye
Mesajlar
1,806
Tepkime puanı
2
Puanları
38
Yaş
32
Konum
Rusya
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Argüman bir önermeler dizisidir. Bu önermeler dizisi içinde kimi önermeler öncüller ya da varsayımlar olarak adlandırılır, diğer bir önerme ise sonuç olarak adlandırılır. Argümanlarda amaç öncüller ile sonuç arasında bir ilişki kurabilmektir.

Argüman kelime anlamı ile genel olarak ‘kanıt’ ya da ‘tez, iddia veya sav’ şeklinde kullanılmaktadır. Herhangi bir durumu kanıtlamak ya da desteklemek amaçlı elde edilmiş olan biçiminde dile getirilmektedir. Amaca uygun olarak gündelik yaşamda sözlü ya da yazılı şeklinde kullanılabilir.


Argümanlar ayrıca geçerli ve geçersiz olarak iki grupta ele alınabilir. Örneğin Ahmet 30 yaşından büyük ise, “Ahmet 25 yaşından büyüktür.” önermesi geçerli bir argümandır. Geçersiz argümanlarda ise öncül ile sonuç arasında ilişki kurulamaz. Gene Ahmet 25 yaşında ise, “Ahmet 30 yaşından büyüktür.” önermesi geçersiz bir argümandır; çünkü öncül ile sonuç arasında bir ilişki kurulamamıştır.
 

Yazar: urgot
Article Title: Argüman Nedir, Ne Demektir?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Araba Arızaları 0 62
Y Araba Arızaları 0 52
Y Araba Arızaları 0 53
Y Sağlıklı Yaşam 0 84
urgot Sağlıklı Yaşam 0 76
urgot Sağlıklı Yaşam 0 96
T Site Tanıtım 0 102
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 60
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 59
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 55
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 60
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 41
Y Diyet - Sağlıklı Beslenme 0 58
Y Yaşam 0 63
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 52
Y Teknoloji Haberleri 0 63
Y Moda Rehberi 0 57
Y Diyet - Sağlıklı Beslenme 0 74
Y Teknoloji Haberleri 0 62
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 56
Y Bilim 0 49
Y Kişisel Bakım 0 41
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 38
Y Diyet - Sağlıklı Beslenme 0 42
Y Diyet - Sağlıklı Beslenme 0 44
Y Moda Rehberi 0 41
Y Diyet - Sağlıklı Beslenme 0 47
Y Diyet - Sağlıklı Beslenme 0 42
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 72
Y Diyet - Sağlıklı Beslenme 0 54

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst