Son Konu

"Ben Böyleyim...Değişemem"

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Değişirsin de sadece SEN istersen. Birisi seninle ilgili değişim isteği belirtebilir, yardım da edebilir. Eyvallah o kişi de değerlidir de , içselleştirmezsen kalıcı olmaz. Kişiler değişmez demiyorum, sadece kendisi isterse değişir. Evlilik öncesi Danışmanlık almaya gelen gençler var, çok da iyi yapıyorlar. Bazen şunu çok duyuyorum; Hocam iyi hoş ama çok kıskanç; evlenince ben bu yönünü değiştiririm. Değiştiremezsin çocuğum. Seni çok seviyor diye, sen çok güzelsin diye değişmeyecek. Değişmiş gibi görünen kısım da aslında kalıcı değil. Senin istediğin gibi üç kez davranacak, iki ay davranacak özümsemediği için gene aynı şeyler tekrar tekrar başa saracak. En kibar tabirle malzeme bu, kabul ediyorsan devam et. Birisi yani başka birisi için yapılan değişim gerçekçi olmaz, kalıcı olmaz. Sürdürülemeyen şey de anlamlı olmaz. İnsanlar değişmez mi peki? Elbette değişir, yoksa neden bu işi yapalım. Tek kriter şu; Kişi kendisi istesin. Peki gelelim değişim için neler gerekir? Öncelikle yazımın başından beri belirttiğim gibi kişinin istemesi gerekir. Peki yeterli mi ? Tabi ki değil , adım atmak gerekir. Bunun için önce Fark etmek, sonra İstemek, veee Adım atmak gerekir. Hala bitmedi a Dostlar. Kimse kolay olduğunu söylemedi. Bu yol zorlu bir süreçtir. Sonu çok keyifli ama başı ve süreç zorludur. Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin dediği gibi “Ayağını seven bu Yola girmesin”. O yola çıkınca tek Yolcunun Siz olduğunu anlayana kadar Hayat sizinle mücadele eder. En sevdiklerinizle, en değer verdiğiniz şeylerle. İşin özünü anladığınızda kavgayı bırakırsınız, aynalar devreye girer. Her aynanın sizi gösterdiğine emin olursunuz. Sizin görüntünüz iyiyse; aynanın da güzel görüntüyü yansıtmaktan başka bir seçeneği yoktur. Kendi görüntümüz kötüyse ( her şeye eleştirel bakıyorsak, çok katıysak) aynadaki görüntü de bunları yansıtır. Etrafmızdaki her kişiyi bencil, dünyayı yaşanılmaz bir yer olarak görürürüz. Biz değişince etkimiz değişeceği için gelen tepkiler de değişmeye başlar. Güzel değişimler için Yolunuz Açık olsun. Takipte Kalın, Sonsuz Sevgiler.

Üst Alt