Son Konu

Direksiyon sınavında hangi sorular sorulur?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Direksiyon sınavında kaç soru soruluyor?​

Başarılı olanlar ise direksiyon sınavına girmeye hak kazanırlar. Sınavda 4 dersten soru sorulur. Soruların 23 tanesi trafik ve çevre dersinden, 12 tanesi ilk yardım dersinden, 9 tanesi araç tekniği dersinden, 6 tanesi de trafik adabı dersinden sorulur. Video Player is loading.

Sürücü sınavında ne soruluyor?​

Ehliyet sınavında toplam kaç soru sorulur? Trafik ve Çevre Bilgisi 23 soru, Motor ve Araç Tekniği 9 soru,İlk Yardım Bilgisi 12 soru ve Trafik Adabı 6 soru olmak üzere toplam 50 soru sorulur.

Aracin motorunda neler var?​

Bir motorun bazi parçalari sunlardir: mars motoru, piston, segman, piston kolu, silindir kapagi, supap kapagi, eme manifoltu, egzost manifoltu, silindir gövdesi, silindir gömlegi, karter, conta, külbütör, emme supapi, ekzost supapi, supap itecegi, krank mili, kam mili, volan dislisi, eksantrik dislisidir.

Direksiyon sınavında kırmızı hatalar nelerdir?​

• Şerit değiştirirken çizgilerin anlamına uygun hareket etmiyor. ( kesik ve sürekli)
  • Şerit değiştirirken zamanında sinyal vermiyor.
  • Şerit izleme kuralına uymuyor. ( …
  • Araç kullanırken güvenlik şeridini ihlal ediyor.
  • Şerit değiştirirken ayna kontrolü yapmıyor.
  • Trafiği kontrol etmeden şerit değiştiriyor.

Ehliyet sınavından 70 almak için kaç doğru?​

Ehliyet sınavında toplam 4 alan bulunuyor. Trafik, İlk yardım, Motor ve Trafik adabı olmak üzere. Hangi alandan kaç soru cevapladığınızın hiç bir önemi yok. Toplam verilen doğru cevap sayısı 35 olduğununda başarılı sayılırsınız.

Direksiyon sınav heyecanını yenmek için ne yapmalı?​

Önerebileceğimiz bir teknik 4–7–8 nefes alma tekniği Düzgün bir şekilde nefes almak yapmak istediğiniz ve başarmak istediğiniz bir konuda derin bir etkiye sahiptir. Kaygı ve heyecanınızı yenmede etkili bir dinlenme metodu olarak geniş çapta düşünülür. Ağzından nefes ver. Teneffüs etmekten daha çok, nefes ver.

Ehliyet sınav soruları zor mu?​

Ehliyet Sınavı Zor mu? Genel olarak çıkmış ehliyet sorularına baktığımızda soruların çoğunun kolay ve orta düzeyde olduğu görülecektir. Bazı teknik bilgileri saymazsak bir çok soru mantık yürüterek dahi yapılabilecek düzeydedir. Elbette motor, trafik ve ilk yardım gibi alanlarda teknik sorular karşımıza çıkacaktır.

Ehliyet sınavında en çok hangi sorular çıkıyor?​

En çok soru sayısı Trafik bölümünden gelir. Trafik soruları ağırlıklı olarak trafik işaretlerinden gelir. Bu yüzden herkesin daha hâkim olduğu alandır. Motor bölümü özellikle de bayan sürücü adaylarının en çok zorlandığı alandır.

Üst Alt