Son Konu

Rıdvan Dilmen Beşiktaş - Başakşehir maçını yorumladı!

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

110623900-bjk-basaksehir-iha.jpg

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Başakşehir'e 1-0 mağlup olduğu maçı TV 8,5'da kıymetlendirdi.

110624379-bjk-bsk-dha.jpg

“Başakşehir pas oyunuyla Beşiktaş'ın baskısını kırar diye düşünüyordum. O denli de oldu. Başakşehir ikinci yarı kendi ceza alanı içinde Beşiktaş'ı karşıladı. 26 yaşında bir oyuncu Traore, bugün kapasitesinin yarısını bile oynamadı ve muazzam bir gol attı. 3 büyüklerde bu türlü bir kanat oyuncusu yok. Bugün kendi performansından geride kaldı lakin...”

110625851-bjk-bsk-7.jpg

“Emre Belözoğlu ikinci yarı oynadıkları oyundan şad olmadığını söyleyecektir. Beşiktaş'ın bu maçta zorlanacağı muhakkaktı. Her maç 6 net duruma giren Beşiktaş, bu maçta etkisiz kaldı. Beşiktaş'ta Ghezzal'ın olmaması. N'Koudou'nun daima kendine oynaması ve Rosier'in artarak düşen performansı...”

110627870-bjk-bsk-6.jpg

“Beraberlik kokan bir maç. Hatta Beşiktaş'a yakın olan maç Başakşehir'e gitti. Traore hakikaten çok yetenekli bir oyuncu nasıl sıçrama yapmadı anlamıyorum. Başakşehir oyunu o denli bir kurgulamış ki... Birinci yarıda Ismael çıkın diyordu fakat oyuncular yürek edemedi.”

110626753-bjk-bsk-5.jpg

“İlk yarıda Başakşehir'in oynadığı, Beşiktaş'ın seyrettiği. İkinci yarı Beşiktaş'ın oynamak istediği bir oyundu. Beşiktaş'ın iki silahı var. Weghorst'u kanatları tutarak etkisiz hale getirdiler. Türkiye'de geniş takım açısından en geniş takım Başakşehir'de.”

110627381-bjk-bsk-4.jpg

“Beşiktaş transfer periyodunda bir sağ stoper alamadılar. Bütün stratejisini oraya nazaran ayarlamaları gerekirdi. Beşiktaş'a Erman üzere bir oyuncu lazım. Beşiktaş'ta oyuncu değişiklileri aleyhine oluyor. Oyun şuursuzlaşmaya başlıyor. Değişiklik yapıldıkça grup geriye gidiyor. Ismael'in oyuncu değişikliklerini hakikat bulmuyorum.”

110626252-bjk-bsk-3.jpg

“Emre Belözoğlu geleceğin teknik adamlarından biri olma yolunda ilerliyor. Başakşehir'in idare ve scout grubu âlâ oyuncuyu bulup getiriyor. Kazanarak ders almaya bilirsiniz. Kazandığın vakit havaya girmemelisin, kaybettiğinde daha da geri gitmemelisin. Teknik yönetici ekibini tanımalı. Beşiktaş 0-0'a oynarken daha farklıydı. Teknik adamın 0-1'e nazaran sistemi olmalı. N'Koudou ile 4-4-2 oynayamazsınız. Beşiktaş ismine maalesef Rosier hiç oyunda görünmedi.”

110625119-bjk-bsk-2.jpg

“Beşiktaş hazır bir oyuncu aldı. Tayfur Bingöl ile başlamalıydı. Gedson'da şut özelliği yok. Yaratıcı bir oyuncu değil. Tayfur'un devamlılığından faydalanmalıydın. Ben N'Koudou'yu çıkarır. Muleka'yı sola alırdım. Hoca yanlış değişiklikler yaptı. Muleka değişikliği son derece yanlıştı. Çıkardıktan sonra 'Keşke çıkarmasaydım' dediklerini duyuyordum.”

110625363-bjk-bsk.jpg

“N'Koudou gol attıkça paylaşmaktan vazgeçti. 'Ben atacağım' demeye başladı. Başakşehir, Konyaspor ve Trabzonspor set oyunu oynuyor. Bu ekiplere karşı oynamak çok zordur. Bu bir imtihandır. Galatasaray için de Fenerbahçe için de böyledir. Başakşehir 40 bin seyirciyi susturdu. Paslaşarak seyirciyi susturmayı başardı.”

Üst Alt