Son Konu

mini pizzalarrrr :)

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
mini pizzalarrrr Evet bu hoş tarifimiz çok basit ve çok lezzetlikahvaltı sofraları veya beş çayları için pratik ve doyurucuBen peynir ve maydanoz kullandım bu tarifte siz dilediğinizi kullanabilirsinizBunlar salam sucuk kaşar veya sosis olabilirevet geçelim tarifimize 1548691140 1548691140 minipizzalarrrr5c4f26c7eb16fminipizzalarrrr5c4f26c7eb16f minipizzalarrrr5c4f26c7eb16f 1548691140 1548691140 minipizzalarrrr5c4f26c7f2bafminipizzalarrrr5c4f26c7f2baf minipizzalarrrr5c4f26c7f2baf KÜÇÜK PİZZALAR​ MALZEMELER: 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 yumurtanız akı(sarısı üzeri için ayrılacak) id 1 tatlı kaşığı tuzlu 1 yemek yemek kaşığı şeker 1 çay bardağı ılık su 1 adet yaş maya (ben yuva marka kullanıyorum) Aldığı değin un(sert bir hamur olmayacak) ÜST MALZEMESİ: Peynir Maydanoz ya da sucuk salam sosis YAPILIŞI:Yoğurma kabına ılık suyu şekeri ve mayayı alıp eritinSırasıyla sütü akışkan yağı tuzu ve yumurta akını ek edip karıştırınUnu yavaşça ek ederek yoğurunDaha önceki mayalı tariflerimde belirttiğim gibi mayalı hamurların iyice özleşmesi için mükemmel yoğurmak gerekiyor yoğrulursa mayalanması için hamuru bekletmeye gerek kalmıyorSadece tepsi mayası yeterli oluyorBu tarifimiz içinde benzer şey geçerli 510 dakika yoğurun hamurun kabardığını göreceksinizYoğurma işlemi bittikten sonradan yumurta büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayın peynir kullanacaksanız rendelediğiniz peynir ve fidan gibi kıydığınız maydanozları karıştırınhazırladığıız karışımdan bir yemek yemek kaşığı dek alıp bütün ortaya bastırınyağlanmış veya yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine alınDiğer hamurlarıda aynı şekilde hazırlayıp tepside yaklaşık 1 saat değin bekletinSürenin sonunda üzerlerine yumurta sarısı sürüp evvelden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişirinAFİYET OLSUN  

Üst Alt