Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

Bilgilihocam.Com katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

• Lütfen forum kurallarını ihlal etmeyiniz. Keyifli Forumlar Dileriz...

Atatürk Masallar

Bilgilihocam Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Masallar ve Hikayeler kategorisinde yaprak0135 tarafından oluşturulan Atatürk Masallar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 562 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Masallar ve Hikayeler
Konu Başlığı Atatürk Masallar
Konbuyu başlatan yaprak0135
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan madalyaburda
Çocuk ve Atatürk Çocuklar İçin Atatürk Masallar

Mustafa Kemal Atatürk çocukları çok sever, onlarla konuşmaktan büyük zevk duyardı. Bir çok çocuklarla yakından ilgilenmiş, onların iyi yetişmeleri için çalışmıştı. Ünlü yazar Ercüment Ekrem Talu, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Atatürk’le bir çocuk arasında geçen konuşmayı bir yazısında şöyle anlatıyor:

Bir sabah Çankaya sırtlarında beraberce gezmeye çıkmıştık. Gazi yanımıza sokulan bir çocuğu yakaladı. Çelik bakışlarıyla âlemi etkileyen gözlerini onun yüzüne dikip gülümseyerek sordu:

—«Adın ne senin bakayım?»

—«Cemil.»

—«Çankaya’da mı oturuyorsun?»

—«Yok. Ayrancı’da.»

—«Mektebe gidiyor musun?»

Çocuk başını öne doğru hızla eğdi.

—«E… Ne okuyorsun mektepte?»

—«Her bir şey okuyoruz.»

—«Peki, ben kimim, Cemil?»

Çocuk zeki bakışlarını Ata’nın üzerinde gezdirdi.

— «Sen Gazi Paşa’sın.»

Ata gülümsedi.

—«Olmadı, Cemil. Ben Gazi Paşa değilim. Beni benzettin sen.»

—«Yok, benzetmedim. İyi biliyorum, sen Gazi Paşa’sın.»

—«Nereden biliyorsun?»

Çocuk kendinden emin bir tavırla: «Çünkü,» dedi, «sana hiç kimse benzemez.»

Çelik gözler bulutlandı. O eşsiz kafanın içinden kim bilir ne düşünceler geçti o anda!

—«Cemil, sen büyüdüğün zaman ne olacaksın?»

Cevap o ufacık ağızdan tereddütsüz çıktı:

—«Asker olacağım.»

—«Asker olup da ne yapacaksın?»

—«Düşman bu topraklara bir daha ayak basacak olursa onu buradan kovacağım.»

Gazi bir şey demedi. Küçücük Cemil’i kollarından tuttu, kaldırdı, alnına sıcak bir öpücük koydu.

Sonra onu oyuna iade edip de yoluna devam ederken bize döndü. Başlangıcı kendi zihninde kalan cümleyi bize hitap ederek tamamladı:

— «Evet… Öyledir. Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkamda kalmayacak.»

yaprak0135

Yorumlar

madalyaburda
Öğretmen Olmak;Devlet Eğitim kurumlarında ve özel eğitim kurumlarında öğrencilere dersler vererek onları yetiştiren ve onlara rehberlik eden kişilere öğretici(yada öğretmen diyoruz.)
Öğretmenler hangi branş dallarından mezun olmuş ise o dalda öğrencilere eğitim verir.Eğitim çocuklarda çok küçük yaş da daha henüz okula başlamandan önce aile tarafından belirli eğitim yaşına gelene kadar anneler ve babalar birer yetiştiren,öğreten eğitimci olarak öncelikle konuşma yeteneği konusunda aile birinci faktördür.
Daha sonra okul çağına gelen çocuklarımız devlet okullarına kayıtları yapılarak okuma yazma eğitimi alarak ilk kez “okuyorum yazıyorum” düşüncesi ile öğrenim görerek bu başarılarının mimarı öğretmenlerine borçludurlar.
Öğretmenlerimizin eğitim için harcadıkları emeğin değeri sorulmaz.Hayatları boyunca yüzlerce öğrenci okutup yetiştiren öğretmenlerimizin dünyası öğretmen,veli ,öğrenci arasında en iyi bağı oluşturmak açısından çok önemlidir.Bu ortak bağ iyi olursa başarıda muhakkak gelecektir.
Eğitim veren okul öğretmenlerimizin dallarını yazalım
-anokulu öğretmeni
-anasınıfı öğretmeni
-birinci sınıf okuma yazma öğretmeni
-ortaokul öğretmenleri
-lise öğretmenleri
-üniversite öğretim görevlileri,
Bir ömür boyu eğitime devam edecek olan öğretmenlerimizin dünyası her halde bu şekildedir diye düşünmek gerekir sanırım.

https://madalyaburda.com/egitimde-ogretmenlerin-yeri/

https://madalyaburda.com/urun-kategori/madalyalar/

Öğretmenlerimizle ilgili bir iki cümle yazı ve bilgiler...