Son Konu

Resmi Açıklma NTTgame - Hack

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Resmi siteden ilk ağızdan yapılan resmi açıklama

Merhaba,

Bahsedilen olaylardan dolayı sistem üzerinden şuan herhangi bir açık bulunmamıştır

Güncel olarak sistemimiz sürekli olarak taranmaktadır ve herhangi bir sorun olduğunda bu oyunculardan saklanmaz aksine güvenlik önlemlerini arttırmak için bu konu ile ilgili duyuru yapılır Bahsettiğiniz durum oyun firması ve oyuncular için basit bir konu değildir ve bu durum yaşansa bile oyun firmasının saklayacak gibi gayesi olamaz

Son zamanlarda yaşanan olayları sürekli olarak takip ediyoruz ve foruma açılan soyuldum, bende hacklendim, OTP varken karakterim gitti tarzında açılan konularının %80'lik bir kısmı oyunculara korku vermek amaçlı ve sadece polemik için açılmış konulardır

Ekip olarak gelen her türlü şikayeti ve hesabı tek tek inceliyoruz OTP olduğu halde soyuldum diye şikayet eden oyuncuların hesaplarında OTP aktif değil Aktif olduğu halde OTP kendi telefon numaraları üzerinden kaldırdığı gözükmektedir Sistem tarafından kayıtlı olan telefon numarasına SMS gönderiliyor ve bu SMS ile OTP kaldırılmaktadır

OTP aktif değil konusu ise OTP sistemine kayıtlarını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyorlar fakat portalnttgamecom adresinden aktif etmeyi unuttukları veya site için aktif etmeyi istemedikleri için genelde virüsler tarafından tehdit edilmektedir

Örnek olarak son gelen 3 soyuldum şikayetini detaylı olarak dinlediğimizde, oyuncuların hesap bilgilerini Trojanile ele geçirerek bu kişilerin facebook hesaplarından yakın arkadaşlarının sahte profillerini yaparak telefonlarına gelen SMS kodunu isteyip, OTP servisini kaldırmışlardır

Bazı oyuncularımızın ise bilgisayarlarında bulunan Ratile yönetilen Trojanolarak isimlendirdiğimiz uzaktan kontrol edilebilir virüsler mevcuttur Bu tür virüslerin tespiti gerçekten zor ve önüne geçilemez olabilir Bunun için indirdiğiniz programlara, kullandığınız yazılımlara ve giriş yaptığınız sitelere dikkat etmeniz gerekmektedir

Hesabı soyan oyuncuların bunlar yanına kar mı kalıyor? Hayır, tespiti halinde soyan kişi için gerekli işlemler uygulanmaktadır

Hesabımızı korumamız için ne yapmalıyız? Hesabınız için 2 adım korumalı bir eposta adresi, OTP servisi (Portal üzerinden aktif edilecek!), lisanslı bir antivirüs programı gereklidir Kullanmış olduğunuz korsan yazılımlar bile sizi riskli gruba sokmaktadır

(Alıntıdır)

Bu olay şunu göstermektedir , Evet hacklenen karakterler mevcuttur bu 10 yıldır yaşanmaktadır ilk defa değil fakat son zamanlarda ciddi şekilde oyunu kötülemeyi amaç edinmiş kişilerin hacklenen arkadaşların üzerinden % 80 sahte hack bildirimi yaptıkları saptanmıştır Tek sebebide İtem resterasyonu alabilmek Malesef bu konular ve kişiler yüzünden gerçekten hacklenen arkadaşlar yardım alamamaktadır Sahte hack konularının forumlar üzerinden oyunculara korku salmak ve kötülemek için yapıldığının açık şekilde farkına varılmıştır Malesef olan gerçekten hacklenen birkaç arkadaşa olmaktadır

Üst Alt