Son Konu

Yangın Söndürme Bölgesinde Havaya Ateş Açan Güney Kendini Savundu: '10 Kişi Sopalarla Saldırdı...'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-cd772b7254c39694ff8b13c71bbb87eaf1fc05f1.jpg

Manavgat'ta devam eden yangın söndürme çalışmalarının yapıldığı bölgeye giden müzikçi Yusuf Güney, görevlilerle tartışıp havaya ateş açtığı için gözaltına alındı. 

Toplumsal medya hesabından açıklama yapan Güney, hücuma uğradıklarını ve mecbur kaldığı için ruhsatlı silahına davrandığını söyledi.

Antalya Manavgat'taki orman yangınını söndürme çalışmalarının yapıldığı bölgeye giden şarkıcı Yusuf Güney, dün gece Çardak Mahallesi Balamut mevkiinde, yangın söndürme süreci yapan orman memurları ile tartıştı. Orman memurlarının üzerine yürüdüğü ve havaya ateş açtığı için gözaltına alınan müzikçi, Taşağıl Jandarma Karakolu'na götürüldü. Güney, olay sonrası toplumsal medya hesabından açıklama yaparak yaşadıklarını anlattı.

Kısa müddette gündem olduktan sonra Instagram hesabından açıklama yapan Güney, şunları söyledi

"Yaşanan üzücü ve hiç hak etmediğim bir durumu iç yüzüyle anlatan görüntüleri paylaşacağım. Ormanları bile bile yanmaya terk eden kendini bilmezlere laf ettim diye 10 kişi sopalarla ben ve arkadaşıma saldırdılar. Kelamda orman bölge müdürlüğünün grubundan olan ahlaksız canilerin elinden kurtulmak için can güvenliğimiz için arkadaşıma öldüresiye saldırdıklarını görüp otomobilimin içine kendimi savunmak için yöneldiğimde ki hepsinin isimlerini paylaşacağım sizlerle kardeşlerim."

"Sopalarla otomobilin içinde darp edildim kendimi ve arkadaşımı korumak için vaktinde terör mensuplarından aldığım yüzlerce tehditten ötürü evet bunu birinci defa duyuyorsunuz kendime taşıma ruhsatlı aldığım silahla havaya hiçbir tehlike durumu arz etmeden iki el ateş etmek zorunda kaldım. Öfkesi dinmeyen hala daha bizi darp eden canilere karşı daha ileriye gitmemek için bahtıma razı olup silahımın şarjörünü çıkarıp arkadaşıma teslim ettim ve biz o esnada hala daha darp ediliyorduk. Jandarma gruplarımız imdadımıza yetişmeselerdi biz şu an komadaydık. Neden bu olay yaşandı paylaşacağım görüntülerde izleyeceksiniz kardeşlerim. Günlerdir uykusuz perişan halde bir yerlere koştururken her vakit gruplarımızın pahasını bilin onların hakkı ödenmez çalışmalarını engellemeyin diye görüntüler paylaştım. Lakin gelin görün ki esasen izleyeceksiniz siz buyurun haklıyı haksızı belirleyin. Bu durumda ne kadar mağdur olsam da tekrar de küskün kırgın değilim. Herkes perişan, sonlu, gergin empati yapıp anlayışla karşılamak lazım lakin durum yargıya intikal etti bekleyip göreceğiz. Ve merak işimin başındayım gayretime devam edeceğim. Hürmetler sevgiler sıhhat diliyorum sizlere."

Üst Alt