Son Konu

Aydın Doğan'ın Kısaca Hayatı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Aydın Doğan Kimdir

Aydın Doğan Kimdir Kısaca Hayatı

Aydın Doğan 1958 yılında kendi şirketini kurduAydın Doğan, ilk yıllarında lastik, bisiklet, radyo, ticari arac, iş ve inşaat makinaları tuccarlığı, nakliyecilik ve muteahhitlik yaptı 1970 yılına kadar da zahirecilik ve ecza depoculuğu ile uğraştı

1974'ten sonra da İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yonetim Kurulu Uyeliği'nden sonra Turkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yonetim Kurulu Uyeliği'nde bulundu 1977 yılından bu yana İstanbul Ticaret Odası vergi rekortmenleri arasındadır

Aydın Doğan 1979 yılında Milliyet Gazetesi'ni satın alarak medya sektorune giren Doğan, Turkiye Gazete Sahipleri Sendikası Başkanı oldu 1998 ise Tokyo'da yapılan Dunya Yayıncılık Birliği toplantısında Turkiye'den, secimle ilk kez Yonetim Kurulu uyeliği'ne secilen kişi oldu

Aydın Doğan 1996 yılında Aydın Doğan Vakfı'nı kurarak, kultur, eğitim, sosyal alanlarda yapmakta olduğu hizmetlerini bir şemsiye altına topladı Kendisini ve aile fertlerinin ismini taşıyan sekiz okul yaptırdı

Kurduğu Doğan Medya Grubu ile, Posta, Hurriyet, Radikal, Fanatik, Referans ve Hurriyet Daily News gazetelerini; ayrıca Kanal D, CNN Turk'un de icinde bulunduğu 21 televizyon kanalını bunyesine kattı

Aydın Doğan evlidir, dort cocuk ve altı torun sahibidir

Üst Alt