Son Konu

Huawei ARK OS görüntüleri ortaya çıktı!

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-ark-os.jpg

Huawei, Mart ayında yaptığı açıklamada olası ambargolara karşı ‘b planı’ olarak bir işletim sistemi geliştirdiklerini doğrulamıştı. Google ile yaşanan sorunların ardından gündeme gelen işletim sistemi, en son ‘ARK OS‘ olarak adlandırılmıştı. Huawei ARK OS görüntüleri geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı!

Huawei ARK OS görüntüleri ortaya çıktı!

Ortaya çıkan ilk iddialar ve patentler, işletim sisteminin ‘Hongmeng OS‘ olarak adlandırılabileceğini ortaya çıkartmıştı. Çin için ideal bir isimlendirme olsa da, global kullanım için uygun görülmediğini düşündüğümüzden ‘ARK OS’ isminin de patenti alındı. İşletim sistemi ile ilgili bilinen detaylara hemen yukarıdaki bağlantımızdan ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte geliştirilme aşamasında olan yeni işletim sistemiyle ilgili görüntüler de geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.
xhuawei-ark-os2.jpg.pagespeed.ic.9Pk74F3bLI.jpg
Huawei Central tarafından yayınlanan görüntüler, yeni işletim sisteminin ayarlar menüsü ile ilgili arayüzü bizlere sunuyor. İşletim sisteminin şu an geliştirme aşamasında olduğunu düşünürsek, tasarım açısından oldukça yol katetmesi gerektiğini söyleyebiliriz.
524x435xhuawei-ark-os3.jpg.pagespeed.ic.Myhrt5f6MR.jpg
Uygulama mağazası tarafında da bazı görüntüler bulunuyor. İşletim sistemi yaşanan olayların ardından biraz aceleye gelmiş olsa da, arayüz açısından daha iyi bir görüntü sunması beklenebilirdi.

Siz ARK OS görüntüleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Arayüz tasarımı hoşunuza gitti mi?

Üst Alt