Son Konu

'Cin'li Dolandırıcıya 66 Yıl İstendi: 'Hz. Ali Tarafından Görevlendirildim'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7616544322ad43915033f86c99052d369542ff01.jpg

Emekli Danıştay hâkimi S.Y. ile avukat kızlarını, peygamber torunu olduğunu söyleyerek dolandıran, taciz eden ve cinlerle korkutarak hayatlarını alt üst eden Uğur A. hakkında 66 yıl 3 ay mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine nazaran, kendisini peygamber torunu olarak tanıtan Uğur A., kelamda atalarından öğrendiği bir macunla bayanlardaki kist ve doğum sorunlarını çözdüğünü sav ediyordu. Emekli Danıştay hâkimi S.Y. ve avukat kızları da Uğur A.’ya gitti. S.Y. bundan sonra yaşananları şöyle anlattı: “Uğur A. bize Hz. Ali tarafından görevlendirildiğini söyledi. Yaklaşık 550 bin liramı ona kaptırdım. Eşim keramet sandığı halüsinasyonlar gördü ve intihara kalkıştı. Beni cinlerle korkutmaya devam etti. Kuşkulu başından beri beni ve ailemi dolandırdı.”

"İşimi büyütmem için bana 150 bin TL verdi"

S.Y.’nin avukat olan kızları D.Y ve S.Y. de Uğur A.’nın kendilerini dolandırdığını ve taciz ettiklerini argüman ederek şikâyetçi oldu. Uğur A. ise “Büyükannemden bir macun formülü öğrenmiştim. Bunun satışını yapıyordum. S.Y. işimi büyütmem için bana 150 bin TL verdi” diyerek kendisini savundu.

Başsavcılık 52 yıl 6 aya kadar mahpusunu istedi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede, Uğur A.’nın S.Y.’yi dini ve inanca dair hislerini sömürerek dolandırdığı anlatıldı. Başsavcılık, Uğur A. hakkında S.Y.’ye karşı sarkıntılık suretiyle cinsel hücum hatasından 5 yıla kadar, D.Y.’ye karşı zincirleme olarak sarkıntılık suretiyle cinsel akın kabahatinden 8 yıl 9 aya kadar, tüm müştekilere karşı dini inanç ve hislerinin istismarı suretiyle dolandırıcılık cürmünden 52 yıl 6 aya kadar mahpusunu istedi. Uğur A. Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Üst Alt