Son Konu

Saba Tümer neden anne olmak istemediğini anlattı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
saba_tumer_neden_anne_olmak_istemedigini_anlatti_1616158198_778.jpg

Ünlü sunucu Saba Tümer, 'Exxen'de yayınlanan 'Katarsis' programında Gökhan Çınar'ın konuğu oldu.
HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN
Saba Tümer, 'Exxen'de yayınlanan 'Katarsis' programında Gökhan Çınar'ın konuğu oldu. 50 yaşındaki sunucu; çocuk sahibi olmak istememe sebebini, annesinin kaybından sonra süratli büyümek zorunda kaldığı periyodu, hayatında yaşadığı en farklı olayı ve mesleksel mesleğini anlattı.

Tümer çocuk sahibi olmak istememe sebebini "İçinden bilmediğin bir şey çıkacak. Sağlıklı mı olacak, sıhhatsiz mı olacak, nasıl biri olacak? Hiçbir şey bilmiyorsun. Daha sonra hayatında geçireceği evreleri de bilmeyeceksin...Tabii ki sen bir anne ya da baba olarak aşikâr bir vakte kadar onun yanında olacaksın lakin bu da bir yere kadar. Sonra tekrar bunu bilemeyeceksin. Annem vefat ettiği gün teyzem bana 'ben çocuklarıma bu acıyı yaşatmamak için evlenmedim' demişti. Ben de bundan ötürü çocuk yapamadım. Ona bu türlü bir kötülük yapmamak için." anlattı.

"ANNEMİN VEFATI İÇİME DOĞDU" 

Hayatının en acı olayını anlatan Saba Tümer, kaybettiği annesi ile ilgili o günleri şöyle aktardı:

"Annemi ekseriyetle zırt pırt arardım. O gün annem Çeşme’deydi, ben de İzmir’de bir arkadaşımın düğünündeydim. Annemi aradım, 'Herhalde ben bugün İzmir’de kalırım. Sen beni merak etme' dedim. Akabinde bir his doğdu içime ve bu telefon görüşmesinin üzerine 'yine annemi aramam lazım' diye dolandım durdum. Telefonda tekrar 'Anne ben İzmir’de kalacağım' dedim. O da bana 'Biliyorum kızım, söyledin bunu' dedi. Olsun anne ben yeniden söylemek istedim diye karşılık verdim. Sonra âlâ olup olmadığını sordum. 'İyiyim dedi ve telefonu kapattık..."

"Kaldığım meskene sabaha karşı Armağan eniştem geldi. 'Çeşme’ye gidiyorum, annen rahatsızlandı istersen birlikte geçelim' dedi ve meskenden ayrıldık. Annemi kalp krizinden kaybetmişiz. Çok ağladım. Kardeşim Ankara’da okuyordu. 'Ona nasıl söyleyeceğiz?' diye düşündük durduk. O an gerçek hayat başladı resmen. Tüm her şeyin sorumluluğu üstümde kaldı ve hiç bu gitmedi. Evvelden hayatta bir samimiyet vardı, eski alışmış olduğun samimiyetin olmadığı görmek beşere bir tokat üzere çarpıyor. Ne yapacağını nasıl yapacağını bilmiyorsun."

Üst Alt