Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Bayat balık nasıl anlaşılır?

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,889
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
33

Omega bakımından güçlü olan balıklar, sonbaharda atışı en çok yapılan ve yemek olarak en ziyade tüketilen yiyecektir. Mevsimine nazaran yenmesiyle lezzetinin açığa çıktığı balıkların bayat olduğu nasıl anlaşılır? İşte, karşılıklar...

Hafıza ve zekayı güçlendiren balıklar, yağ yakımına yardımcı olduğu üzere yağsız kas kütlesini müdafaaya da yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerini aza indirgeme özelliği bulunan balıklar, kemikleri güçlendiren özelliğiyle de bilinmektedir. Bayat balık yapısı, görselliği ve kokusundan kendini ele vermektedir. Pekala, balıkların bayat olduğu nasıl anlaşılmaktadır? Bayat balığı anlamanın pratik yolları nelerdir? İşte, bilmeniz gereken temel ayrıntılar ile bayat balığı anlamanın sistemleri...


BAYAT BALIK NASIL ANLAŞILIR?

- Balığının görünüşü canlı parlak ve pulları diri olmalı. Diri ve canlı olmayan balık bayat olduğuna işarettir.

- Gözleri çökük olmamalı. Tersine gözleri yarı dışarıya çıkmış yuvarlak halde olmalı. Gözlerinin feri sönmüş ve canlı gözükmeyen bir balık taze değildir.


- Balığın kulaklarına dikkatle bakınız. Kulakları pembe olmalı gri renge dönme varsa bayattır. 

- Balığın kuyruğu ve yüzgeci parçalanmamış olmalı. Parçalanma yahut çizik varsa balığın bayat olduğuna işarettir.


- Kokusu balık kokusu olmalı. Hafif leş kokusu alıyorsanız o balığın bayat olduğunu gösterir.
 

Yazar: makaleci
Makale Başlığı: Bayat balık nasıl anlaşılır?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.

Benzer konular

Üst