Son Konu

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi! İşte Olanlar ve Kritik Tarihler…

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
vs1_web-1.jpg

Bugün Ripple davası kapsamında önemli bir gelişme yaşandı. Ripple yöneticileri SEC davasını düşürmek için harekete geçti.

Ripple yöneticileri SEC davasını düşürmek için harekete geçti

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin eski CEO’su Chris Larsen, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kendilerine karşı açılan bombalı davayı reddetmek için ikili dilekçeler verdi. Ajans, Ripple davası kapsamında “şirketin kripto para birimi XRP’nin kayıtsız satışlarına yardım ve yataklık ettiğini iddia ettiği şikayetinde” iki yüksek profilli yöneticiyi davalı olarak adlandırarak alışılmışın dışında bir hareket yaptı. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın avukatları, ilgili XRP işlemlerinin “ağırlıklı olarak yabancı odaklı” olduğunu iddia ediyor. 

Sanıklara göre, 5. Bölümün ihlal edildiği yönündeki iddialar mahkeme tarafından reddedilmelidir. Mahkemeye sunulan belgelere göre, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olabileceği fikri, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un aklından bir kez bile geçmedi. Ayrıca belgelerde bu yönde de bir delil bulunmuyor. Chris Larsen’in avukatları ayrıca, SEC’in yasal işlemlerin başlatılabileceği süreyi kısıtlayan bir yasa olan zamanaşımı yasasıyla parasal yardım talebinde bulunmasının yasaklandığını belirtiyor. Ripple avukatları konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

İlk şikayetini sunmadan önce Ripple ve Chris Larsen’i iki buçuk yıldan fazla bir süredir araştırmasına, Chris Larsen’in XRP alım satım kayıtlarını almasına ve parasal yardım aradığı her teklifi ve satışı belirlemek için her fırsata sahip olmasına rağmen SEC, herhangi bir ayrı XRP teklifi veya satışı olduğunu iddia edemiyor.
yx21736129e.jpg
Ripple davası kapsamında sırada ne var?

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres tarafından verilen bir emre göre, SEC 14 Mayıs’a kadar Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın red talebine ilişkin itiraz belgelerini sunmak zorunda kalacak. Sanıkların bunlara, 4 Haziran’a kadar cevap verme şansı olacak.

Üst Alt