Son Konu

PS5 Dualsense Kontrol Cihazları Artık Android'de Uzaktan Oynatmayı Destekliyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sfQbHBsAVfyeBd4wMrTS_18_2cd1418f08ac1424dcf0f3ab2d040a36_image.jpeg

iOS için eklendikten yaklaşık altı ay sonra , Android 12 için PlayStation Remote Play uygulaması, PS5'in DualSense denetleyicisine dayanak eklemek üzere güncelleniyor. Yeni güncelleme ayrıyeten PS4'ün DualShock 4 denetleyicisiyle uyumlulukla ilgili bir dizi uygunlaştırma de ekliyor, lakin sırf Android'in en yeni sürümündeki kullanıcılar için.

Yeni güncelleme, PlayStation oyuncularının konsollarını bir taşınabilir aygıt yahut PC aracılığıyla uzaktan kullanmalarını sağlayan Remote Play ile PS5 sahiplerinin konsollarını hareket halindeyken kullanmalarını çok daha kolay hale getirecek. Yeni güncelleme ile Android için Remote Play, DualShock 4'ün dokunmatik yüzeyi, hareket sensörü, gürültü ve pil göstergesi için dayanak ekledi. PS4 denetleyicisi, uygulamanın Android 10 ve 11 sürümleriyle hala uyumlu olsa da, sadece Android 12 sürümü yeni özellikleri içerir.

Android 12, yaklaşık bir ay evvel piyasaya sürüldü ve ne çeşit bir aygıta sahip olduğunuza bağlı olarak dağıtım devam ediyor. Telefonunuzu sistem ayarları aracılığıyla bir güncelleme olup olmadığını denetim edebilirsiniz yahut hangi Android sürümünü kullandığınızı denetim edebilirsiniz, fakat bu şimdi tüm Android aygıtlarda kullanılamayabilir.

Taşınabilir aygıtlarda Remote Play'e yapılan evvelki bir güncellemede, WiFi üzerinden oynamanın yanı sıra taşınabilir bilgi ilişkisi üzerinden oyun oynama seçeneği eklendi, böylelikle PlayStation oyuncuları artık oyunlarını hareket halindeyken oynamak için her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip.

Üst Alt