Son Konu

Xiaomi Mi 10T Pro Türkiye fiyatına güncelleme!

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
xiaomi-mi-10t-pro-turkiye-pbie_cover.jpg

Xiaomi'nin sevilen Mi 10 ailesinin yeni üyesi olan Xiaomi Mi 10T Pro, geçtiğimiz aylarda ülkemizde satışa sunulmuştu. 5.799 TL düzeyinden satışa sunulan telefonun kısa mühlet içerisinde stokları bitmişti. Bugün ise Xiaomi Mi 10T Pro tekrardan ülkemizde satışa sunuldu. Fakat bir farkla.

Daha evvel 5.799 TL'den satılan Xiaomi Mi 10T Pro, bugün güncellenmiş fiyatı yani 6.199 TL'den satışa sunuldu. 400 TL üzere hayli yüksek bir artırım alan telefonun iki farklı sürümü bulunuyor. 8 GB RAM + 128 GB depolama alanlı sürümü 6.199 TL ve 8 GB RAM + 256 GB depolama alanılı sürümü ise 6.399 TL'den kullanıcılarını bekliyor.

xiaomi-mi-10t-pro-HM0X.jpg

Türkiye'de yatarımlarına devam eden Xiaomi'nin bu artırımı neden yaptığı şimdi bilinmiyor. Ülkemizde üretim fabrikası kuracak olan Xiaomi, muhtemelen 2021'in sonlarına yanlışsız fiyatlarda büyük bir indirim yapacak. Zira devlet, üretim için yabancı firmalara büyük kolaylıklar sağlıyor.

Örneğin birtakım vergilerden üretim yapacak olan firmalar muaf oluyor. Bu yüzden Xiaomi ve Türkiye'de üretim yapan firmalar fiyatları önemli manada düşürebilir.

Xiaomi Mi 10T Pro'da 6.67 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde 144 Hz tazelemeli LCD ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 865'ten alan amiral gemisi modelinde 108 Megapiksel ana + 13 Megapiksel geniş açılı lens + 5 Megapiksel makro kamera bulunuyor. Ön yüzeyde ise 20 Megapiksellik kamera kullanılıyor.

Üst Alt