Son Konu

Yakuza Serisinin İki Önemli İsmi, Ryu Ga Gotoku Studio’dan Ayrıldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_6160097b72779_73027.jpg

Yakuza serisini ne kadar sevdiğimi daha önce hiç söylemiş miydim? Tamam, tamam, hemen kızmayın, o beysbol sopalarını da sakince yere bırakın lütfen :) İşin sakası bir yana, kendine has bir tarzı olan bir seri olarak görüyorum Yakuza’yı ve bu nedenle de ayrı bir yere koyuyorum kendi nazarımda. İşte bu seriyi bizlere armağan eden Ryu Ga Gotoku’dan 2 önemli ismin ayrıldığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Yakuza serisinin yaratıcısı Toshihiro Nagoshi ve serinin yapımcısı Daisuke Sato, Sega’dan ve Ryu Ga Gotoku Studio’dan ayrıldıklarını duyurdular.
  • Yakuza’yı Neden Çok Sevdim?
Nagoshi, veda mesajında “SEGA’dan ve aynı zamanda Ryu Ga Gotoku Studio’daki başkanlık görevimden ayrılıyorum. Yakuza serisini yıllar boyunca destekleyen takipçilerimize en içten ve en derin şükranlarımı sunuyorum” diyor ve artık yeni bir Ryu Ga Gotoku Studio’nun doğduğunu, bundan sonra seriyi onların devam ettireceğini söylüyor. Ortaya neler koyacaklarını bilmediğini, ama yeni jenerasyonun, kendilerinin kurduğu temel üzerinde yeni şeyler inşa edeceğine ve muhteşem oyunlar sunacaklarına inandığını ifade ediyor. Büyükleri olarak nasihatte bulunmayı da ihmal etmemiş :)

Daisuke Sato da oyunseverlere Ryu Ga Gotoku Studio’ya sundukları destekten dolayı teşekkürlerini sunuyor, ardından da SEGA’dan ayrıldığını ilan edip kendine artık yeni bir yol çizeceğini söylüyor. Stüdyonun, Yakuza serisini devam ettirmekle yetinmeyip daha ötelere taşıyacaklarına, seriye yeni bir momentum kazandıracaklarına inandığını söylüyor Sato.

Daha önce yapımcılık görevini üstlenen Masayoshi Yokoyama, yeni dönemde başkanlık görevine getirilirken, yapımcı Hiroyuki Sakamoto ve yönetmen Ryosuke Horii, artık ekibin ana liderleri olacak.

Bu arada serinin yeni oyunu da teyit edilmiş durumda. Şimdilik Yakuza 8 olarak adlandırılan oyun, Yakuza Like a Dragon'un kahramanı Ichiban Kasuga'nın hikayesini devam ettirecek.

Üst Alt