Son Konu

Huawei Apple oluyor! Ekosistem HarmonyOS 3.0 ile geliyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
harmony-1280x720-OVuk_cover.png

Çinli teknoloji devi Huawei, birkaç yıldır HarmonyOS işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Fakat şimdi kesin sürüme kavuşamayan bu işletim sistemini Huawei telefonlarında göremedik. Huawei P50 ile gelecek olan HarmonyOS 2.0 için gün sayarken bugün ise HarmonyOS 3.0 hakkında sevindiren haber geldi.

Weibo'da ortaya çıkan bilgilere nazaran; HarmonyOS 3.0 ile birlikte Üstün Terminal ismi verilen bir özellik sisteme eklenecek. Pekala, bu ne işe yarayacak? Harika Terminal özelliği sayesinde Huawei imzalı telefon, tablet, hoparlör, kulaklık, bilgisayar ve öbür akıllı eserler ortasında etkileşim kurulabiliyor.

Ekosistem oluşturma konusunda Apple olma yolunda ilerleyen Huawei, Üstün Terminal ile bunu gerçekleştirecek üzere görünüyor.HarmonyOS'un objelerin internetine odaklanacağına dair raporlar var. Bu yeni özellik, objelerin interneti için de değerli bir adım olacak.

harmony-os-a-zUGJ.jpg

HarmonyOS'lu iki aygıt birbirine yakın olduğunda, bunları birbirine bağlamak çok kolay olacak. Üstün Terminal sayesinde telefonunuzdaki içerikleri yakındaki bilgisayarlara ve tabletlere direkt aktarabileceksiniz.

Huawei'nin HarmonyOS'taki çok uçlu işbirliği ve çok uçlu deveran özelliği için de çalışmalara başladığı söyleniyor. Bu sayede etkileşim sırasında güvenlik ve ilişki daha güçlü olacak.

Çinli devin yeni amiral gemisi modeli Huawei P50'nin HarmonyOS 2.0 ile geleceği söyleniyor. Lakin bu işletim sistemi birinci etapta Çin'e özel olabilir. P50 ailesinin Avrupa pazarında yeniden Huawei Taşınabilir Servisleri ile desteklenen Android işletim sistemi ile satılacağını düşünüyoruz.

HarmonyOS 3.0 üzerinde çalışmalarına sürat kazandıran Huawei'nin, Android'in yerini almak istediği ortada. Apple'dan da ekosistem konusunda esinlenen Çinli firma, önümüzdeki yıllarda ABD'nin tüm yaptırımlarına karşın yeniden fırtınalar estirecek üzere görünüyor.

Üst Alt