Son Konu

Vakalar Artarsa Ne Olacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den 'Yüz Yüze Eğitim' Açıklaması

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7488a49f2418c5a141ff276122dec5ff213b56e5.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs nedeniyle 198 derslikte eğitime orta verildiğini belirterek 'Vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok' açıklamasını yaptı.

trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gündeme ait merak edilen soruları TRT Haber'de yanıtlıyor.

Bakan Özer'in konuşmasından öne çıkanlar:

"Okullarımızın açık kalması için her türlü önlem alınacak"

img.fanatik.com.tr
'Okullarımızın yüz yüze eğitime açılması için Sıhhat Bakanlığı ile birlikte alınması gereken tedbirlerle ilgili çok kapsamlı bir rehber hazırladık. Öğretmenlerimize de bilgilendirme ve farkındalığı artırmak için ciddi bir eğitim verdik. 

Türkiye'de etkin kullanılan derslik sayımız 850 bin. Yüz yüze eğitimden sonra bir hafta içinde 850 bin sınıftan 198'inde olay yahut yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime orta verildi, lakin uzaktan eğitim kesintisiz formda sürüyor. Olay nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok.

Tüm okullarımızda uyulması gereken kuralları belirledik. Olayların yaygınlaşması durumunda okulla ilgili değil sınıfla ilgili karar alacağız. Okullarımızın açık kalması için her türlü önlem alınacak.'

"Zorunlu PCR testi olacak mı?"

cdn1.ntv.com.tr
'Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR mecburiliği var. Velinin isteği olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak. Uygulamanın ne vakit başlayacağını yakında Sıhhat Bakanlığımız açıklayacak.'

Üst Alt