Son Konu

Eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Eymür'den Çarpıcı Açıklamalar: 'Bu Gidişin Sonu Siyasi Cinayetlerdir...'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c257bb2a686490806a77785d4f4e67f5dfa19d58.jpg

Organize cürüm örgütü önderlerinin beyanları ile siyasetin karanlık tarafı gün yüzüne çıkarken, eski MİT Kontrterör Daire Lideri Mehmet Eymür, gazeteci İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı. Eymür, 'Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir' tabirlerini kullandı. 

Eymür, Sedat Peker hakında "Çok pirüpak değil. Kendisine yanlış yollarda olduğunu söyledim. Pek aldırmadı. Anlattıkları kıymetli şeyler. Kendisi probleme düşmeden anlatsaydı makbule geçerdi natürel." tabirlerini kullandı. 

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberinde yer alan ayrıntılara birlikte bakalım.

Ağar ile ilgili savları nasıl yorumluyorsunuz?

Vaktinde Ağar ile ilgili şeyleri yazdık. Birtakım kimseler “İki Mehmet'in kavgası” dediler. En rahatsız olduğum laftı. Olayı küçülten bir tabir. Ağar ile ilgili her yazdığım şey onu daha yükseltti. Nasıl olduysa… Birileri “Abi bizi de yaz, yükselelim” diyordu.

Susurluk'ta da ithamlarda bulunmuştunuz?

Susurluk'u basına birinci haber veren benim. Bugünkü tablo çok daha vahim. O vakit hiç değilse işleyen bir yapı vardı. Misyonumuzu yapıyorduk, ciddiyetle yapıyorduk. Dayanak de alıyorduk. Şimdi daha kuralsız alışılmış. Şimdiye kadar savcılığın harekete geçtiğini duymadım.

90'larda politikler ile çıkar örgütleri birebir fotoğrafa giriyor muydu?

Her vakit vardı. Bakıyorum, yeniden birebir isimlerden, tıpkı şeylerden bahsediliyor.
  • Siz Ağar için ağır ithamlarda bulunmuştunuz.
Evet, söyledim. Hatta vaktinde söylediğim bir lafı tekrar tekrarlamak istiyorum. Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir.

Üst Alt