Son Konu

Okullarda Yeni Dönem Başladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-916023a5086d9980b4ff64848c28cb2f5b0b67d8.jpg

Bugün itibariyle ülke genelinde yüz yüze eğitime geçiş sürecine başlandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda vilayet bazlı olarak yerinde karar uygulamasına başlanıldı.

Uygulama nasıl olacak?

Bu kapsamda, düşük ve orta riskli vilayetler ile yüksek ve çok yüksek riskli vilayetlerde uygulamanın nasıl olacağına ait ayrıntılar da aşikâr oldu.

Buna nazaran, düşük ve orta riskli vilayetlerdeki yüz yüze eğitime geçiş uygulaması şöyle olacak:

"Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan vilayetlerde, tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim gerçekleştirilecek. Bu vilayetlerde yüz yüze eğitime, okul öncesi eğitim kurumlarında tam vakitli, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün, ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş kümeler halinde haftada 2 gün, ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş kümeler halinde haftada 12-22 saat, lise hazırlık 9. 10. 11. sınıflarda seyreltilmiş kümeler halinde haftada 2 gün, lise 12. sınıflarda seyreltilmiş kümeler halinde haftada 16-24 saat olacak halde başlanacak."

lise imtihanları 8 Mart'ta başlayacak

Yüksek ve çok yüksek riskli olarak tanımlanan vilayetlerdeki yüz yüze eğitime geçiş süreci ise okul öncesi eğitim kurumlarında tam vakitli, ilkokullarda seyreltilmiş kümeler halinde haftada 2 gün, 8. sınıflarda seyreltilmiş kümeler halinde haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda seyreltilmiş kümeler halinde haftada 16-24 saat olarak başlanacak.

Liselerdeki imtihanlar, 8 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm vilayetlerde salgın önlemleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecek.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecek.

Tüm kademelerde yüz yüze eğitimden sonra kalan ders saatleri uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak.

Yüz yüze eğitime iştirak, bütün vilayetlerde veli isteğine bağlı gerçekleştirilecek.

Üst Alt