Son Konu

Bakan Kasapoğlu ve Guidetti bu kez spor salonunda değil mutfakta buluştu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bakan_kasapoglu_ve_guidetti_bu_kez_spor_salonunda_degil_mutfakta_bulustu_1641203760_8388.jpg

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vakıfbank ve A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi'nin başantrenörü Giovanni Guidetti ile birlikte mutfağa girerek pizza yaptı. Gündem bu defa İtalyan mutfağı olsa da ikili yeniden de spora kayıtsız kalamadı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE
Her fırsatta voleybol alanlarında bir ortaya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Vakıfbank ve A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi'nin başantrenörü Giovanni Guidetti, bu kere mutfakta buluştular. Birlikte İtalyan adabı pizza yapan ikilinin gündemi ise İtalyan mutfağı ve spordu.

Bakan Kasapoğlu ve Guidetti İstanbul'da bir pizza restoranında buluştu. Bakan Kasapoğlu'na İtalyan mutfağı denilince akla birinci gelen yemeklerden olan pizzanın tanımını veren Guidetti, pizza imalinin püf noktalarını anlattı. Lezzetli bir pizzanın sırrının domates sosunda olduğunu anlattı. Meskeninde de sık sık pizza yaptığını lisana getiren Guidetti ile Bakan Kasapoğlu, birlikte hamur açtılar.

Giovanni Guidetti'nin; 'Hamuru kızım üzere kalp formunda açıyorsunuz' kelamına Bakan Kasapoğlu gülerek, 'kalp önemli' karşılığını verdi. Materyalleri eklenen pizzaları ikili birlikte kürekle fırına sürdü. 

Pizzalar pişerken ikili hararetli bir sohbete daldı. Bakan Kasapoğlu'nun sorularını samimiyetle yanıtlayan deneyimli teknik adam, voleybola olan ilgisinin babasının voleybol antrenörü olması sebebiyle çok küçük yaşlardan itibaren başladığını söyledi.

Giovanni Guidetti, Bakan Kasapoğlu'nun sporda sürdürülebilir muvaffakiyetin sırrı nedir sorusuna, "Her vakit elimizden gelenin en uygununu yapmaya çabalamak. Farklı karakterler ve insanlardan konseyi kadro sporlarında orta noktada buluşmak her vakit mümkün olmuyor. Bunu mümkün kılmak benim yani koçun misyonu. Bir koçun rolü tam olarak budur. Herkesi ortak bir noktada buluşturup tıpkı hedefi ve arzuyu aşılamak. Şayet herkeste bu bağlanma hissini bir hayale, gayeye, ekibe yahut kulübe bir halde hissettirebilirseniz bütün insanların bir arada çalıştığını görebilirsiniz ve muvaffakiyete ulaşırsınız" yanıtını verdi.

13 yıl evvel Türkiye'ye geldiğinde çok zorlandığını tabir eden İtalyan teknik adam şunları söz etti:

"Türkçem sıfırdı ve ekipte neredeyse kimse Türkçe konuşmuyordu. İdman bitince kayboluyor üzereydim. Yanlış taraflara gittiğimi hatırlıyorum. Hayat hiç kolay değildi. Menajerimi arayıp İtalya'ya dönmek istiyorum, bana ekip bul demiştim. Sonrasında yavaş yavaş alışmaya başlıyorsunuz doğal olarak. Türk arkadaşlar edindikçe, ekipte yeterli gitgide bu kenti ve insanları sevmeye başladım."

Sohbetin akabinde sıra, pişen pizzaların tadımına geldi. Bakan Kasapoğlu'nun yaptığı mantarlı pizzanın tadına bakan Guidetti, ince ve hoş bulduğunu söyledi. Bakan Kasapoğlu da İtalyan teknik adamın yaptığı karamalize soğanlı pizzayı çok beğendiğini belirterek Guidetti'yi tebrik etti.

Üst Alt