Son Konu

Putin'den Biden'a 'Katil' Yanıtı: 'Ona Sağlıklar Diliyorum

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3c53ecc0a7b98d78c14534e0cc8cb9378652ce26.jpg

ABD Lideri Joe Biden'ın açıklamalarına Rusya'dan karşılık geldi. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, "(Biden'ın kelamlarıyla ilgili) Öbür bir ülkeyi, devleti, halkı ya da şahısları pahalandırmak aynaya bakmak üzeredir. Ona sıhhatler diliyorum" dedi. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov ise Joe Biden'ın açıklamalarını "çok kötü" ve emsali olmayan olarak nitelendirirken, Rusya'nın Washington ile bağlantıları tahlil edeceğini söyledi.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, "(Biden'ın kelamlarıyla ilgili) Öteki bir ülkeyi, devleti, halkı ya da şahısları kıymetlendirmek aynaya bakmak üzeredir. Ona sıhhatler diliyorum" dedi.

Önceki gün ABD istihbaratının hazırladığı raporda, Rusya'nın 3 Kasım 2020'de yapılan başkanlık seçimlerine "dezenformasyon yoluyla" tesir etmeye çalıştığı savunulmuştu.

ABD Lideri Joe Biden da raporla ilgili açıklamalarda bulunarak Rusya Devlet Lideri Putin'in katil" olduğunu ve ABD seçimlerine müdahale ettiği için "bedel ödeyeceğini" söylemişti.

Rusya, Joe Biden'ın açıklamalarına karşılık verdi. Kremlin idaresi, Joe Biden'ın Moskova ile bağları düzeltmeye hiç istemediğini gösterdiğini ve Rusya'nın bunu hesaba katacağını söyledi.

Neler olmuştu?

Üst Alt