Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Beslenmenizi düzenleyerek kanser riskini azaltın

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Diyet - Sağlıklı Beslenme kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Beslenmenizi düzenleyerek kanser riskini azaltın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 95 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Diyet - Sağlıklı Beslenme
Konu Başlığı Beslenmenizi düzenleyerek kanser riskini azaltın
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.

Yapılan araştırmalara nazaran obeziteye iten kolay şeker ve trans yağlı besinlerle oluşan makus beslenme alışkanlığıyla, rafine, işlenmiş besinlerdeki katkı hususlarının kanser oluşumunda tesiri çok büyük. Çok alkol alımı, sistemsiz hayat, çok yağ ve yağlı besin alımı, lifli besinlerin az tüketimi, işlenmiş şarküteri eserleri üzere tütsülenmiş, dumanlanmış ve tuzlanmış besinlerin çok tüketimi kanser riskini arttırmaktadır.Akdeniz beslenme tipini tercih edin


Akdeniz diyet modelinde, kan kolesterolünü yükseltici doymuş yağın az olması tekrar diyetin oksidasyona güçlü ve kan lipitlerini yükseltmeyen zeytinyağı içeriyor olması, kan pıhtılaşmasını önleyici alfa-linolenik asit ve antioksidanlardan güçlü olması nedeniyle kansere karşı gözetici tesiri bulunmaktadır.

Akdeniz diyeti, Akdeniz'de yaşayan insanların (Fransa'nın güneyi ve Yunanistan gibi) tipik olarak kalp krizi, diyabet, yüksek kolesterol, depresyon ve anksiyete üzere "yaşam usulü hastalıklarının" çok daha düşük olaylara sahip olduğunu gösteren bir dizi bilimsel araştırmaya dayanmaktadır. Bunun sebebinin ise sağlıklı beslenme normlarından kaynaklandığı düşünülmektedir.

Akdeniz diyet modeli bölgede yetişen zerzevat ve meyveler, tam tahıllar, baklagiller, kuruyemişler, sağlıklı yağlı tohumlar, deniz eserleri ve en kıymetlisi zeytinyağı temelli olmasıyla dikkatleri üzerine çekmekte. Tıpkı vakitte Akdeniz diyeti yüksek seviyede antioksidan bileşenler, doymamış yağ asitleri, posa da içermektedir.

Rafine tahıllar, işlenmiş et ve trans yağlar üzere işlenmiş besinlerden ve şekerden uzak durulan bir diyet sistemidir. Akdeniz diyetinin temelinde kolay ve süratli kilo vermek ön planında değildir. İstikrarlı ve sağlıklı beslenme nizamı oluşturma ve uzun vadede sıhhatle sürdürülebilecek bir diyet sistemidir.

Akdeniz Diyeti, diyet sistemleri ortasında beslenme uzmanları tarafından en çok tercih edilen ve önerilen beslenme modelidir.


 
Benzer konular Forum Tarih
makaleci Sağlık Rehberi 0 60

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst