Son Konu

Kenan Sofuoğlu, 'Erdoğan’ın Ricasıyla' Vekil Olduğunu Açıkladı: 'Beceremedim'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-77b11112abbe3a4e3707aaef3e54a54ae12fc8dc.jpg

Motosiklet yarışçısı ve AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, milletvekili olma sürecini anlatırken aslında milletvekili olmak istemediğini, AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ricası üzerine milletvekilliğine aday olmayı kabul ettiğini söyledi. 

Armağan Çağlayan'ın YouTube programı Gör Beni'ye konuk olan Sofuoğlu, seçim devrine Erdoğan'ın kendisini aradığını ve milletvekilliği için aday olmasını istediğini söyledi.

Milletvekilliğini beceremediğini söyleyen Sofuoğlu, 'Bir daha asla aday olmayacağım' dedi.

"Paraşütle bir dünyanın içine girmişim ve bu dünyanın bana uygun olmadığını ikinci gün anladım" tabirlerini kullanan Sofuoğlu, kararından vazgeçmek istediğini Erdoğan'a söyleme kararı aldığını açıkladı. Sofuoğlu, kararını eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile paylaştığında "Eğer onu üzmek istiyorsan bu türlü bir süreçte git söyle" karşılığını aldığını belirterek "Şimdi ben bunu nasıl söyleyebilirim o saatten sonra" dedi.

'Emir erlerim' paylaşımı

"Emir erlerim konusuna da girmek isterim. Beşerler kusur yapar. Ben hayatım boyunca bir büyüğümün yanında ayak ayak üzerine atmış bir insan değilim. O gün yanlış hatırlamıyorsam bütçe çalışmaları olması lazım. O devir daima meclisteyiz. Bunalmışım esasen oralarda fazla durunca bunalıyorum. Geldim odamda ayağımı uzattım. Kimse yok tek başımayım kahve içiyorum ve orada bizim benim danışmanım birebir vakitte da akrabam Semih var. Ben Semihi hiçbir vakit da bırakmadım o vakit o denli bir görüntü izliyor.

Ben fotoğraf çekip kendi kendi kendime fotoğraf çekiyorum. Semih ben de resme gireceğim öteki Levent abi ben de gireceğim dedi. Semih Buyruklarım yaz dedi. Bir latife olacağını düşündüm o anki aklınla ya insan yanılgı yapar ya işte attım o ortada bana bir telefon geldi ancak bu mevzuyla alakalı değil. 5 dakika geçti ortadan telefonu kapattığımda arayan arayana Kenan sen ne paylaşımı yaptın. Diyorlar. Çabucak Instagram'a tekrar girdim girdim de ben ne yaptığımı anladım ve çabucak sildim."

Üst Alt