Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Bilgisayar Mühendisi Maaşları Nedir? Nasıl Olunur?

devrialem

Yeni Üye
Mesajlar
299
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Yaş
33
Bilgisayar mühendisi maaşları hakkında bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Yazımızın devamını okuyarak maaşlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği mesleği günümüzde çok sık tercih edilen ve teknoloji kapsamında olduğu için işsiz bırakmayacak bir meslek olarak biliniyor. Fazla tercih edildiği için ise genel olarak her üniversitede bu bölüm yer alıyor. Bilgisayar mühendisi maaşları sabit değildir ve birçok sebebe bağlı olarak değişmektedir. Bu bölümü bitirenler hem kamuda hem de özel sektörde iş bulunabilir. Bu sebepten dolayı da hem kamu hem de özel sektörde alınan maaşlar değişir.

Bilgisayar Mühendisliği Nedir?​

BilgisayarMuhendisi Maaslari
Bilgisayar mühendisi algoritmalar, veriler, donanımlar, işletim sistemleri, yazılımlar, programlar ve internet ağları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olan kişilerdir. Teknoloji hızla geliştiği için bu mesleği öne çıkarmıştır. Şimdi sizlere bilgisayar mühendisi olmak isteyenler için detaylı bilgiler vereceğiz.


Bilgisayar Mühendisi Nasıl Olunur?​

Bilgisayar mühendisi nasıl olunur? Bu konu hakkında araştırma yapıyorsanız sayfamız sizin için doğru seçenektir. Bilgisayar mühendisi olmak için üniversite sınavına girmeniz gerekir. Daha sonra ise bilgisayar mühendisliği bölümünü tercih etmeniz ve yerleşmeniz lazımdır. 4 senelik bir bölümdür ve bitirdikten sonra artık bilgisayar mühendisi olabilirsiniz.


Bilgisayar Mühendisi Maaşları Ne Kadar?​

Maliye bakanlığı 2021 senesi için geçtiğimiz günlerde bilgisayar mühendisliği maaşları hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmıştır. 2021 senesi için en az bilgisayar mühendisi maaşı 3000 TL olduğunu açıklanmıştır. En fazla bilgisayar mühendisliği maaşının ise 9500 olduğu bildirilmiştir.


Bilgisayar Mühendisliği İş İmkânları​

Günümüzde her alanda bilgisayar sıklıkla kullanılabilmektedir. Bu sebepten dolayı da bilgisayar mühendisleri kolay bir şekilde iş bulabilir. Bilgisayar mühendisliği iş imkânları Nedir? Peki, hangi sektörde iş imkânı daha fazladır? Gıda, enerji, inşaat, ticaret, otomotiv, medya, Sağlık, finans, eğitim ve savunma sanayide iş bulma imkânına sahip olurlar. Hem özel sektörde hem de kamuda çalışabilirler.


Çalıştığı yere, yıla göre aldıkları maaş da farklı olmaktadır. İşe yeni başlayan bir kişi senelerdir bu işi yapan kişiden daha az maaş alır. Fakat ortalama 3000-9000 TL arasında maaş almaktadırlar.
 

Yazar: devrialem
Makale Başlığı: Bilgisayar Mühendisi Maaşları Nedir? Nasıl Olunur?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst