Son Konu

Mersin’de Dehşet: Eski Kayınvalidesini Benzin Döküp Yaktı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5a4923b6eebb96298d28593d6f11d811fb07b4e9.jpg

Mersin'de eşiyle anlaşmazlık yaşayan bir kişi, eski kayınvalidesini akaryakıt dökerek yaktı. Bunun üzerine tutuklanan damadın, bir ay evvel yaşanan tartışmanın akabinde meskeninin her yerine akaryakıt döktüğü öğrenildi. Olayın mağdurları, "Bu bir anlık cinnet değil, bu planlı bir olay" dedi. Öte yandan yakılan bayanın hayat uğraşı devam ediyor.

Akıl almaz olay, Mersin’in merkez Yenişehir ilçesi Eğriçam Mahallesinde iki gün evvel yaşandı. Teze nazaran, yaklaşık 2.5 yıl evvel Özgür E. ile evlenen bir çocuk annesi Berna D., eşinden daima şiddet görmeye başlayınca bir müddet sonra boşandı. Lakin Özgür E.’nin karısını ikna etmesiyle çift tekrar birlikte birebir meskende yaşamaya başladı. Tüm bu süreçte biri 1.5 yaşında, başkası 6 aylık iki çocukları olan çiftin hengameleri devam etti.

Torunlarına bakmak için kızı Berna’nın konutuna giden 3 çocuk annesi Yasemin D., olay günü tekrar kızının konutundaydı. Bu sırada eşiyle telefonda tartışan Özgür E., elinde bir bidon akaryakıtla konuta geldi. Kapıyı açan kayınvalidesine halini hatırını sorduktan sonra halının üzerine akaryakıt dökerek ateşe veren Özgür E., kayınvalidesinin alevler ortasında yanmasını izledi.

Zanlı, meskende bulunan eski eşi Berna D.’ye de ‘Seni de yakacağım’ diye tehdit ederek şiddet uyguladı. Kayınvalide Yasemin D., alevler içinde kendini söndürmeye çalışırken, kızının da ayakları yandı. Olayın akabinde Mersin Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi Ağır Bakın Bakım Servisinde tedavi altına alınan Yasemin D.’nin bütün bedeninde 3’üncü derece yanıklar oluşurken, sıhhat durumunun ciddiyetini koruğu öğrenildi.

"Çektiğim acının tanımı imkansız"

Yasemin D., yaşadığı dehşeti hasta yatağında cep telefonu görüntüsüyle anlattı. Çok acı çektiğini belirten Yasemin D., “Çok canım yanıyor. Çektiğim acının tanımı imkansız . Bu acıları o çocuklar da çekebilirdi" dedi.

"Hiçbir şey anlamadım, ne oldu, nasıl oldu. Kapıyı çaldı, açtım, pek serinkanlıydı, sakindi. ‘Ne yapıyorsun anne?’ dedi. ‘Evi topluyorum’ dedim. Koridorda bir arada iki adım yürüdük. Baktım yere bir akaryakıt döküyor" diyen Yasemin D., "‘Ne yapıyorsun?’ demeden kibriti çaktı, attı halının üstüne. Ansızın her tarafım tutuştu, alev aldı, her yanım yanmaya başladı" dedi.

Kendisi yanarken damadının hiçbir şey yapmadığını, söndürmeye çalışmadığını söyleyen Yasemin D., "Ben kendi kendime sönmeye çalıştım, yerde yuvarlandım. Mutfaktaki halıyı masanın altından çekip alevlerin üstüne atmaya çalıştım. Çocuklara sıçrayacak diye çok korktum. Berna ‘Annem yanıyor’ diye bağırmaya başladı. ‘Seni de yakacağım’ diye bağırıyordu” diye konuştu.

"Annemi bu türlü gördükçe kahroluyorum"

Hastanede annesine refakat eden 37 yaşındaki Selin D. kız kardeşi Berna D.’nin eşiyle daima hengameli olduğunu, annesinin torunlarına bakmak için orada kaldığnı söyledi. Selin D. şunları kaydetti:

"Aralarında ne olduysa telefonda konuşmuşlar, annem de onların kavgalarına şahit olmamak için bebekleri alıp tam konuttan çıkacakken eşi geliyor. Annemin bana söylediği, eşi direk içeriye giriyor ‘Nasılsın anne? Ne yapıyorsun’ diyor. Annem bunun elindeki bidonu görmüyor, ‘İyiyim’ diyor. Meskene akaryakıtı dökmeye başlıyor. O sırada annem ‘Ne yapıyorsun sen’ diyerek elini tutuyor, kibritin üstüne koyuyor çakmasın diye. O sırada bütün konutu yakıyor."

Annesinin o sırada alev aldığını söyleyen Selin D., "Benim annem çatır çatır orada yandı, şu anda 3’üncü derece bütün bedeni yanık. O kadar makus durumda ki, ben onu o biçimde gördükçe kahroluyorum. Benim annem ölseydi bundan daha güzeldi. Çok çok acı çekiyor” dedi.

"Yarım bıraktığı işi tamamlayama çalışacak"

Kız kardeşinin eşinin dışarıya çıkmaması gerektiğini, çıkarsa kız kardeşi ve çocuklarını da öldüreceğini öne süren Selin D., “Benim annem yandı; bir-iki ay sonra hiçbir şey olmamış, annem o acıları hiç çekmemiş üzere çıkalım gidelim konutumuza. Sonra bu adam elini kolunu sallaya sallaya çıkacak. Bu adam yarım bıraktığı işi bitirmeye çalışacak" dedi. 

"O çocuklar ne olacak? İki bebek var. Kendi öz evladının canına kast eden, öz evladını çatır çatır yakmaya çalışan bir canavar, diğerine neler yapmaz" diyen Selin D., "Bu adam şayet çıkarsa kız kardeşim de çocukları elden gidecek. Devlet büyüklerine sesleniyorum; şayet caydırıcı bir yasa çıkmazsa ortada ne bayan kalacak ne de çocuk kalacak" şeklinde konuştu.

Bir ay evvel de konuta akaryakıt dökmüş

Zanlının kız kardeşini daima tehdit ettiğini, konuttan ayrılırsa öldüreceğini söylediğini belirten Selin D., “Sürekli ‘seni yakacağım’ diyormuş. Bir ay evvel de kız kardeşim bana, ‘Kavga ettik, konuta geldi tam akaryakıt döktü. Onu teskin ettim. Senden ayrılmayacağım dedim, alttan aldım’ dedi. Bir ay sonra da bunu gerçekleştirdi. Muhakkak ‘Ben cinnet geçirdim’ demesin. Bu bir anlık cinnet değil. Bunun tatbikatını bir ay evvel uygulamış zati. Bu planlı bir olay" dedi.

Üst Alt