Son Konu

Windows 11 Insider Sürümü Önümüzdeki Hafta Yayınlanacak

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-11-insider.jpg

Yazılım devi Microsoft, bugün 18:00’de gerçekleştirilen etkinlikte birlikte Windows 11’i tanıtmıştı. Tanıtımın ardından yeni işletim sisteminin sistem gereksinimleri ve özellikleri netlik kazanırken, şimdi de yeni nesil işletim sisteminin Insider deneme sürümünün yayınlanacağı tarih açıklandı.

Şirketin Windows Insider isimli Twitter hesabından atılan tweet ile, Windows 11 Insider sürümünün önümüzdeki hafta (muhtemelen 28 Haziran) Dev Channel için aktif olacağını görüyoruz. Bu gelişme ile kullanıcılar yeni işletim sistemi yayınlanmadan önce deneyimleyebilecek. Ancak bu sürümün yine tam sürüm olmadığını, çıkış tarihi geldiğinde yayınlanacak nihai sürümden farklı olabileceğini belirtelim.

Microsoft, Windows 11 için net bir tarih vermese de, çıkış tarihi için bir aralık belirtti. Şirketin Windows 11 çıkış tarihi ile ilgili açıklaması şu şekilde;

“Kademeli olarak kullanıma sunulacak olan yükseltme planının, henüz kesin olmamakla birlikte 2021 yılının son aylarında başlayacağı ve 2022 yılında da devam edeceği öngörülmektedir.”

Açıklamaya göre güncelleme programının 2021’nin son aylarında başlayıp 2022’ye kadar devam edeceğini görüyoruz. Windows 10 güncelleme takvimine benzer şekilde yürütülecek olan bu süreç, Microsoft’un güncellemeyi sorunsuz olarak kullanıcılarına ulaştırmasını amaçlamasından kaynaklanıyor.

Son olarak, Windows 11’in Android uygulama ve oyun desteğiyle birlikte geleceğini belirtelim.

Üst Alt