Son Konu

'AKP'liler Ayvalık Belediye Başkan Adaylığı İçin Hülya Avşar ile Görüştü' İddiası

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8173f034c5294b84d4985cd4019c2924ab7e4f54.jpg

Milliyet muharriri Ali Eyüboğlu, AKP’den Ayvalık Belediyesi Lider Adayı olması için Hülya Avşar ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda bir görüşme gerçekleştirildiğini sav etti. Avşar’ın hususla ilgili olarak kendisine, “Henüz yazacak haberlik bir durum yok” dediğini aktaran Eyüboğlu, “Avşar Kızı’nın şu karşılığı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının delili gibiydi” dedi.

Milliyet muharriri Ali Eyüboğlu, bugünkü köşesinde dikkat cazibeli bir yazı kaleme aldı. Eyüboğlu, AKP, Ayvalık Belediye Başkanlığı’nı kazanmak için Hülya Avşar’ı aday gösterme niyetinde olduğunu ve bunun için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi binasında Avşar ile görüşme yapıldığını öne sürdü. Eyüboğlu'nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Avşar'ın cevabı siyasete hazırlık yaptığının delili gibiydi"

Taraflar ortasındaki görüşmenin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştiğini öğrendim. Avşar’la görüşenler kimlerdi?

Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz, Lider Danışmanı Cengiz Zeybek, Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin ve Belediye Lider Vekili Yasin Sagay.
Bu bilgiler ışığında her sene olduğu üzere bu yıl da Ayvalık’taki yazlığında tatil yapan Avşar’ı
arayıp, aldığım bilgiyi paylaştım. Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz’a Ayvalık’ta gördüğü birtakım problemleri iletmek için gittiğini söyledi.

Avşar, AK Parti’den birinci mahallî seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif alıp almadığını ve ne yanıt verdiğini sordum.
Avşar Kızı’nın şu cevabı, şimdiden siyasete hazırlık yaptığının ispatı üzereydi:
“Henüz yazacak haberlik bir durum yok!”
Lokal seçimlere daha çok var, bekleyip göreceğiz.
Bakalım daha şimdiden Balıkesir’de AK Partililerin konuştuğu üzere Hülya Avşar, belediye başkanlığına aday gösterilecek mi?
Ayvalık seçmeni, Avşar’ı belediye lideri seçecek mi?

Üst Alt