Son Konu

Hüzünlü Bir Nostalji: İlk Kez Çocuk Değil Bir Genç Olarak Karşıladığınız O Bayrama Gidiyoruz!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0b90399d4c8d659f94579679188783776dbb5fc8.jpg

Bize büyüdüğümüzü fark ettiren birçok durum vardır. Bir genç olarak kutladığımız birinci bayram bunların en acı olanı olabilir.

1. Öncelikle artık bayramlık falan hak getire....

Çocukken mis üzere yeni kıyafetler alınırdı. Büyüdük ya artık alınmıyor. Mesela beğendiğim bi ceket vardı onu alsaydık be? He anne? Baba? Hıı kendin al diyorsunuz. Anladım.

2. Artık tabiri caizse dana üzere olduğunuz için size para verilmez.

Meğer en çok paraya muhtaçlığı olan gençlerdir. Masraf çok, gelir yok, siz büyükler de tutup çocuklara para veriyorsunuz. Ya onlara şeker verseniz kâfi aslında. Bize verin o paraları.

3. Para verilmediği üzere çocuklar para istemeye başlamıştır.

4. Bir de bu konuk çocuklarla ilgilenmesi var.

Bilgisayarda dandik oyun siteleri açıp konuk çocuğu eğlendirmek, kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi? (İÇİNE İÇİNE AĞLANDI...)

5. Kapı açma misyonu konutun gencinde olduğu için kapıya gelen çocuklarla muhattap olan da artık sizsinizdir.

Yok şeker dersin küfür ederler, şeker verirsin beğenmezler, bu modelleri de yok değildir hani. Konutta kimse yokken açmazsın da konuk varsa illa ki açacaksın o kapıyı.

6. Meskene gelen konukları karşılama zaruriliği.

Ne kadar bayram ziyaretçisi varsa birinci siz görürsünüz, köşkte davet veren cumhurbaşkanı gibisinizdir ancak el öpen versiyonlusu.

7. Anne baba ismine toplu ileti atma misyonu de sizdedir.

O maniler kimlerin elinden çıkıyor sanıyorsunuz... "Oğlum/kızım ben beceremiyorum şuradan amcangillere dayıngillere şu iletisi atsana. Söylüyorum yaz. Sevgilerin daim olduğu... Yazdın mı?" Yazdı yazdı gözyaşlarıyla ekranı ıslatarak yazdı.

8. "Oğlum kapanmasana odana gel bi hoşgeldiniz de.", "Kızım öpsene konukların elini."

Cehennemde büyük ihtimal her an bu sahne yaşanıyordur zira bu durum kabir azabı üzere kabir azabı. Daraldılar el öpmekten gençleri biraz rahat bırakın kalsınlar odalarında.

9. Elini öptürmemek için yere eğilen, elini sıkan/kaçıran akrabaya denk gelmek...

Güç bela el öpmeye çıkmışsındır ki başına bu gelir. "Ben de senin üzere gencim lan öpme" demeye getirir lakin yemezler amca yaşlısın işte. İki taraf da inada bindirirse magmaya kadar inilebiliyor.

10. Sevmediğin akrabalarınla yüz göz olmak.

Çocukken herkesi seviyor üzere duruyorduk ya ondan oldu bu. Hala çocuğuz sanıyorlar.

11. Gelen konuklara kolonya dökme ve şeker tutma merasimi gencin vazifesidir.

Dev zulüm, her yaşlının önüne gelindiğinde tansiyon artar. Bir de kolonya şişede durduğu üzere durmayıp el dışında yerlere fışkırır falan of vallaha darlandım.

12. Yaşlıların sorgusuna maruz kalıp darlanmak.

Okul bitti mi, bitecek mi, ne vakit evleniyon, var mı birisi.... He dayı, he amca, he teyze demekten birçok ciğerler soluyor...

13. Bayram tatili uzun sürecekse gidilen tatiller var bir de...

Lakin bunlar deniz kenarına gidilen tatiller değil. Sinemanın ismi: Memlekete Gidiş. Cins: Dram. IMDb: 8.3

14. Son olarak: Cebren ve hile ile götürülen akraba ziyaretleri.

"Gelmek istemiyorum." cümlesinin ailenin gözünde hiçbir kararı yoktur. O akrabalara gidilecek, eller öpülecek. Hayır harçlık verilse neyse. Katlanılır. Artık bir genç olmanız, bayramın hoş taraflarından muaf tutulmanız bir şeyi değiştirmez...

Üst Alt