Birçok Büyük Firma, Facebook'un Kripto Parasını Destekledi

makaleci

Vip Üye
14 Ocak 2020
42,900
0
36
31

Wall Street Journal’ın perşembe günü yayınladığı habere nazaran toplumsal medya devi Facebook, kendi kripto para ünitesi GlobalCoin’i desteklemesi için onlarca destekçiyle anlaştı. Destekçilerin her biri girişime ortalama 10 milyon dolar yatıracak.

Stripe, Booking.com ve MercadoLibre isimlerinin de girişimin bir kesimi olduğu biliniyor lakin Wall Street Journal, belirtilen isimlerin nasıl bir rol alacaklarını belirtmedi.


GlobalCoin’i Aralık ayında çıkartacağını duyuran Facebook’un kripto para ünitesinin, şirketin iletileşme altyapısı içerisinde bulunan sabit bir kripto para ünitesi olması bekleniyor. Alışılmış ki bu iletileşme altyapısının içerisinde Facebook Messenger’ın yanı sıra WhatsApp ve Instagram da bulunacak.

Şu ana kadar GlobalCoin’in ne için kullanılacağı konusunda Facebook’un ağzını bıçak açmasa da BBC, kripto paranın indirimli eserler almak için kullanılabileceğini belirtti. Facebook’tan satıcılara kredi kartlarında olan kesintiler olmaksızın direkt ve süratli bir para akışı gerçekleştirilmesi de kripto paranın sahip olacağı düğer özellikler arasında yan alıyor. Bu sayede satıcıların kâr orantılarının da artacağı düşünülüyor.

GlobalCoin’in 18 Haziran tarihinde duyurulması bekleniyor.
 
Üst