Son Konu

İngiltere’nin en pahalı boşanma davası: Dubai Emiri, Prenses’e rekor tazminat ödeyecek!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ingilterenin_en_pahali_bosanma_davasi_dubai_emiri_prensese_rekor_tazminat_odeyecek_1640164118_9048.jpg

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai Buyruğu, İngiltere'de görülen boşanma davası sonucunda eşine rekor tazminat ödeyecek. Mahkeme, Dubai Buyruğu Al Maktum'un eski karısına ve çocuklarına toplamda 554 milyon pound tazminat ödemesine hükmetti.

Dubai Buyruğu Pir Muhammed El Maktum ve Ürdünlü Prenses Haya’nın İngiltere'de görülen boşanma davasında mahkeme, Pir Maktum'un üç ay içinde eski eşine toplam 251,5 milyon sterlin tazminat ödemesine karar verdi.

“İngiltere tarihinin en büyük boşanma davası” olarak tanımlanan davada Yüksek Mahkeme, prensese tatiller, bakıcı masrafları, ailenin kullandığı zırhlı araçlar ve öteki masraflar için de “güvenlik bütçesi” ödenmesine hükmetti.

72 yaşındaki Dubai Buyruğu Al Maktum, Prenses Haya'ya 251 milyon 500 bin pound, 14 ve 9 yaşlarındaki iki çocuğunun eğitim ve bakım masraflarını karşılamak için de 290 milyon pound ödeyecek.

PRENS HAYA 2019'DA İNGİLTERE'YE SIĞINDI!

Hakim kararını açıklarken, aileye yönelik asıl tehdidin dış kaynaklardan değil, Dubai Buyruğu'ndan geldiğini belirtti ve "Daha fazla güvenliğe gereksinimleri var." dedi.

Ürdün Hükümdarı Abdullah'ın kardeşi olan 47 yaşındaki Prenses Haya, 2019'da Birleşik Arap Emirliklerinden kaçıp İngiltere'ye sığınmıştı.

Mahkeme Dubai Emiri'nin eski eşinin telefonunu dinlettiğine hükmetmişti. Prenses Haya kendisi ve çocukları için muhafaza talep etmişti.

Üst Alt