Blogger Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

yaprak0135

Webmaster
Yönetici
Katılım
13 Nis 2018
Mesajlar
250,081
Puanları
1,075
Yaş
30
Konum
Türkiye
Bloggerdan blog açıldıktan sonra genelde hiçbir şekilde ayarlama falan yapılmaz olduğu gibi kullanıp zaman kazanmaya çalışırlar ama blogu ilk açtıklarında o blogun aslında eşek niteliğinde olduğunu bilmiyorlar, bilmedikleri içinde olduğu gibi kullanıyorlar yani eşeğe biniyorlar, yüklerini eşeğe taşıtıyorlar.
 

yaprak0135

Webmaster
Yönetici
Katılım
13 Nis 2018
Mesajlar
250,081
Puanları
1,075
Yaş
30
Konum
Türkiye
İlk olarak sitenin title bölümünü ele alalım, title bölümü Google ve diğer arama motorlarında arama yapıldığında web sitesinin başlığıdır ve hepsi ilgili sayfaya göre değişir.

Blogger da normal ayarlarda önce blogunuzun adı, sonrasında ise yazının başlığı çıkıyor yani aşağıdaki gibi.


Her yazıda yukarıdaki örnekte verdiğim gibi olursa eğer pek sağlıklı sonuçlar alamazsınız olması gereken aşağıdaki gibidir.

Blogger Seo Ayarları » Ufuk Karaca ® Seo & Sosyal Medya Günlüğü

Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?
Blogger’a girdikten sonra şablon menüsüne tıkladığınızda karşınıza html’yi düzenle diye bir bölüm çıkacak ona tıkladığınızda aşağıdakini aratın.

Şablonu kaydet dediğinizde, title bölümünü halletmiş olacaksınız.

Sonrasında da yerleşim bölümüne girerek sitenizin sağ bölümüne metin eklemek için kutucuklar ekleyin o kutucukların içerisine blogunuz ve anahtar kelimeleriniz ile ilgili özgün, kısa yazılar ekleyin.

Ayrıca etiket olayını çok fazla abartıyor, ne kadar çok etiket eklerseniz o kadar çok spam yersiniz artık eskisi gibi değil bir yazıya 50 etiket ekle tüm etiketlerde listelensin, elinizden geldiği kadar etiket eklememeye özen gösterin, yazdığınız yazıların içerisinde kullandığınız kelimelerde anahtar kelimelerinizde olursa daha iyi olur.

Blogunuzu açtınız, ilk yazınızın içerisine hemen linkleri doldurmayın çünkü blog açıldığı gibi link basıldığında yeni doğmuş eşeğin sırtına çuval atmış gibi olursunuz dolayısıyla eşek o çuvalı kaldıramaz, altında kalır

Blogger seo ayarları ile ilgili anlatacaklarım bu kadar, tabi tüm yapılacaklar yukarıda bahsettiğim şeylerden ibaret değil biraz mantıklı düşünüp, diğer blogları takip ederseniz neler yaptığını az, çok anlayabilirsiniz mesela ben bu yazımda 2 etiket kullanacağım.
 

Üst