Son Konu

Bitcoin’e Çöp Diyen Ünlü İsim, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satın Aldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bitcoine-cop-diyen-unlu-isim-bitcoin-btc-ve-ethereum-eth-satin-aldigini-acikladi.jpg

Kanadalı iş adamı ve TV programı Shark Tank yıldızı, Mr. Wonderful olarak da bilinen Kevin O’Leary, kripto paralar konusundaki fikrini değiştirdiğini açıkladı.

23 Şubat’ta, CNBC sunucusu olan Hadley Gamble, O’Leary ile kripto paralar hakkında bir röportaj gerçekleştirdi. Bir Bitcoin.com haberine nazaran O’Leary şunları söyledi:

“Aslında dijital para ünitelerinin kalıcı olduğunu düşünüyorum. Son 90 gün içinde kurumlar da dahil olmak üzere onları elinde tutmaya istekli olan birden fazla insan, oynaklık ile başa çıkmak istiyor.

Büyülendim. Yatırım yapıyorum. Ethereum ve Bitcoin’e %3 oranında yer verdim. Oynaklık beni hasta ediyor lakin alışmaya başladım…

Ayrıyeten Bitcoin madenciliği altyapısına nasıl yatırım yapacağımı düşünmeye başlıyorum.”

Gamble bu röportaj hakkında tweet attıktan sonra, son birkaç yıldır kripto paralar hakkında son derece olumsuz yorumlar yapan Mr. Wonderful, artık şahsî yatırım portföyünün %5’ini kripto para ünitelerine ayırmaya hazır olduğunu söyledi.

Morgan Creek Digital Assets’in Kurucu Ortağı ve Ortağı Anthony Pompliano, bu dönüşü epey komik buldu ve O’Leary’e, sonunda bu %5’in %50’ye döneceğini söyledi.

O’Leary, kripto para konusundaki duruşunu nitekim değiştirdiğini kabul ettikten sonra nedenini düzenleyici kurumların Bitcoin lehine aldığı kararlar olarak açıkladı.

O’Leary, 14 Mayıs 2019’da CNBC’nin Squawk Box’a verdiği röportajda Bitcoin’in yüksek fiyat oynaklığı nedeniyle “işe yaramaz bir para birimi”, “çöp” ve “değersiz” olarak nitelemişti.

Üst Alt