Son Konu

Malhun Hatun'u oynayan Yıldız Çağrı Atiksoy en çok etkilendiği sahneyi ilk kez anlattı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
malhun_hatunu_oynayan_yildiz_cagri_atiksoy_en_cok_etkilendigi_sahneyi_ilk_kez_anlatti_1622294752_1596.jpg

Fenomen dizilerden biri olan kuruluş Osman dizisine bu dönem dahil olan Yıldız Davet Atiksoy, Osman Bey'in ikinci eşi olan Malhun Hatun'u oynuyor. Hoş oyuncu performansıyla kısa müddette seyircinin kalbinde yer etti. Atiksoy, dizi de en çok etkilendiği sahne hakkında birinci defa konuştu.

Bozdağ Sinemanın Youtube kanalının bu haftaki konuğu Yıldız Davet Atiksoy oldu. Atiksoy, ikinci dönemiyle diziye dahil oldu. Umur Bey'in kızı Malhun Hatun'u oynayan Atiksoy, geçtiğimiz haftaki kısımla Osman Bey'in ikinci eşi olarak Kayı obasına gelin geldi. Sahne ve hislerle seyirci ekrana kitlendi.

Bu türlü dev bir projede yer alan oyuncu hislerini "Kuruluş Osman yalnızca Türkiye'de değil, birçok ülkede takip edilen, tarihimizin tanıtımı açısından çok kıymetli ve değerli bir projedir. Tarihimizi bu derece güçlü kalemler eşliğinde dünyaya anlatıyor olmak hem bu ülkenin insanı olarak hem de dizide yer alan bir oyuncu olarak beni inanılmaz gururlandırıyor. Yapım manasında da bence Türkiye'de çığır açmış bir projedir" kelamlarıyla söz etti. 

Malhun Hatun karakteri için çok çalıştığını söz eden Atiksoy, başlarda zorlandığını fakat profesyonel takım sayesinde rahatladığını belirtti.

Her bir sahnenin değerle ve itinayla hazırlandığının altını çizen Atiksoy, en çok etkilendiği sahneyi ise şu sözlerle anlattı:

Bu setin galiba tabiatı bu. Her gün yeni anılar deneyimliyorum ve hafızama yüklüyorum. Osman Beyefendi ve Malhun Hatun 'düğün toyu sahnesi' birinci kez çekilmiş ve yazılmış bir sahneydi. Ben de o denli bir sahnede yer aldığım için çok heyecanlanmıştım. Çok farklı bir sahneydi. Çok hoş yazılıp çekilmiş bir sahneydi. O yüzden benim için unutulmazlar ortasında yerini aldı. Umur Beyefendi Obası'na baskın sahnesini iki gün boyunca çektik ve çok duygusaldı. Ağlamaktan gözlerim şişmişti. Bir an Malhun Hatun olmayı unuttum. Atmosfer çok etkileyiciydi. Günümüzde hala bunları yaşayan birilerinin olduğunu bilmek beni çok etkiledi. Ben duygusal bir beşerim lakin Malhun Hatun daha dirayetli, güçlü bir karakter ancak o sahnede atmosferden çok fazla etkilendiğim için çok ağladım.

Üst Alt