Son Konu

Ali Kocatepe ve Nükhet Duru arasındaki tartışma büyüyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ali_kocatepe_ve_nukhet_duru_arasindaki_tartisma_buyuyor_hangi_izni_verdim_ki_geri_cekeyim_1614148296_2541.jpg

Ali Kocatepe, “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum” ve “Benimsin Diyemediğim” isimli bestelerinin Nükhet Duru’nun “Hikayesi Var” isimli albümünde yer almasına evvel onay verdiği lakin düetleri beğenmediği için kararından vazgeçtiği argümanını yalanladı. Kocatepe, Duru hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

Usta sanatçı Nükhet Duru’nun unutulmaz müziklerini bir ortada topladığı “Hikâyesi Var” albümünün hazırlanma sürecini anlatan “Duru Olmak” belgeseli yayınlanınca Duru ve müzisyen Ali Kocatepe ortasında kriz patlak verdi. 

Belgeselde Kocatepe’ye ilişkin “Ben Sana Vurgunum” müziği yayınlanırken “Bu müziğin bestekarının kayıtlar sona erdikten sonra müsaadesini geri çekmesi sonucu, bu sahnede ses kullanılamamaktadır” ibaresi yer aldı. Bu ibarenin akabinde Kocatepe’nin “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum” ve “Benimsin Diyemediğim” isimli bestelerinin albümde yer almasına evvel onay verdiği fakat Teoman ve Kenan Doğulu’nun performansını beğenmediği için müsaadesini geri çektiği öne sürüldü.

Sanatçı, tezlere şu cevabı verdi: “Ben yalnızca hürmet istiyorum. Uzun yıllardır emrivaki yaparak bitmiş işlerle karşıma çıkıyor. Düetler albümü yapacağını da birinci sefer iki yıl evvel Kelebek’te okudum. Sonra buluştuk. Müziklerimle ilgili projelerini evvelden benimle paylaşması gerektiğini söylediğimde bana hak verdiğini söyledi. Daha sonra ikazlarımın dikkate alınmadığını görünce albümde kullanmak istediği üç müziğime müsaade vermeyeceğimi bildirdik. Ne maket dinledim, ne de müziklerin bitmiş halini. Hangi müsaadesi verdim ki geri çekeyim.”

Nükhet Duru, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk oldu. Sanatçı, “Ali Kocatepe ile aranız bozuk mu” sorusuna şu karşılığı verdi: “Kırgınım. O da bana kırgınmış. Bozulduğumu söyleme huyum yok. Uzaklaşıyorum. Ve sonunda vefasız Nükhet oluyor.”

Ali Kocatepe, Nükhet Duru’nun belgeselde kendisini kastederek söylediği “Fakat hani birtakım gönül kırıklıkları vardır ki, tamir olmaz” kelamlarına de karşılık verdi: “Önce Nükhet Hanım istediği şarkıyı kendi malı üzere görüp müsaade almadan kullanamayacağını öğrenmeli. Benim kararım onun saygısızlığına karşıdır. Gönlüm onun için kırıktır.”

Duru hakkında yeni bir açıklamada bulunan Kocatepe, '2 yıl evvel Kelebek’in manşetinde bir haber... Nükhet Duru düetler albümü yapıyor ve benim üç bestem bu albümde yer alacakmış! ‘Melankoli’, ‘Ben Sana Vurgunum’ ve ‘Benimsin Diyemediğim’. Kendi bestelerimin de içinde olduğu bir projeyi, gazete haberi aracılığıyla öğreniyorum. Tekrar, ‘Ali’yi haberdar etmeye gerek yok. Kabul ettiririm’ fikri. Ben reaksiyon gösterince bin tane özür, gözyaşı... Bildiriler... Son bir fırsat verdim, ‘Şarkılarımı kimlerle okuyacaksan benimle paylaş’ dedim. Her şey bittikten sonra ortaya çıktı. Sonunda albüm bu üç müzik olmadan çıktı. Artık bu belgesel aracılığıyla benden intikam almaya kalkıyor. Bu neyin kini, bu neyin öfkesi!' dedi.

Üst Alt