Son Konu

TikTok Yayını Tepki Çekmişti! Şehitlere Hakaret Ettiği Öne Sürülen Kadın Gözaltına Alındı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a96c5d70c419c3f2b18d9af826f6682f3b2a16e8.jpg

Samsun'da toplumsal medya hesabı üzerinden canlı yayın yaparken Tatvan şehitlerine hakaret ettiği sav edilen genç bayan gözaltına alındı. 

Samsun'un Atakum ilçesinde 24 yaşındaki Yonca B. isimli bayan toplumsal medya hesabı TikTok üzerinden canlı yayın yaparken 'Tatvan şehitlerine hakaret ettiği' sav edildi. 

Toplumsal medyada reaksiyonlara neden olan yayın üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü takımları harekete geçti. 

Siber polisi Yonca B.'yi Atakum ilçesinde yakalayarak Samsun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü takımlarına teslim etti.

Güvenlik Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlanan Yonca B., Samsun Adliyesi'ne sevk edildi.

Canlı yayında neler demişti?

Yonca B. yayın sırasında, "S….. git. A… k..duğum oğlu. Çok da s.k.meydi bu saatten sonra şehit, mehit. Biz de üzüldük, biz de ağladık ancak hayat devam ediyor. Ömür bir günlük dünya, tahminen ben yarın öleceğim. Ben eğlenmek zorundayım. Başımız sağ olsun, çok üzüldük, ağladık kâfi yani a… s..tuğumun oğlu. Madem şehit var TikTok izlemeye girmeyeceksin. Gurursuz, bulurum seni.” dedi.

"Ben Türk babanın kızıyım"

Manzaraların yayılmasının akabinde yine bir açıklama yapan Yonca B., “Üzerime atılan bu iftirayı kabul etmiyorum. Beni sahiden çok üzdü. Ben orada şehitlere asla küfretmiyorum. Ben Türk babanın, Türk kızıyım. Ben bayrağıma, milletime, şehitlerimize kanımı verecek kadar çok hürmet duyuyorum. Bu türlü bir karalama yaptığınız için ben çok üzgünüm. Yanlış anlaşıldığım için çok üzgünüm, asla endişemden değil.” ifadelerini kullandı.

Toplumsal medyada gündem olan ve büyük reaksiyon gören Yonca B.'nin, olayın akabinde profil fotoğrafını Türk Bayrağı olarak değiştirdiği de görüldü.

Üst Alt