Son Konu

Hakimin Mesajına WhatsApp'tan 'Beni Uyaracaksanız Mesai Saatlerinde Uyarın' Yanıtı Veren Katip Sürüldü

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-87ab2970153233b64d9f57c1cc26702992ac261e.jpg

İzmir Adliyesi'nde misyonlu bir zabıt katibi kendisini tatil gününde WhatsApp üzerinden uyaran hakime, "Çocuğumu covid testine getirdim, tatil günümde bari rahat bırakın" karşılığını verdi. Karşılığı gören hakim, katip hakkında tutanak tutup kurula gönderdi. Zabıt katibi 6 aylığına harcırahsız ve yolluksuz halde Karaburun Adliyesi'ne sürüldü. Olay toplumsal medyada da tartışma yarattı.

'Benimle bu üslupla konuşmayın, amiriniz olarak sizi uyarıyorum' demiş

İzmir Adliyesi'nde yaşanan olay toplumsal medyada büyük tartışma yarattı. 25 Nisan günü yaşanan olayda, adliyede misyonlu hakim, gerekçeli kararlarda yapılan adap eksikliği nedeniyle WhatsApp'tan gönderdiği bildiriyle zabıt katibini uyardı.

Zabıt katibi kendisini tatil gününde uyaran hakime, "Çocuğumu covid testine getirdim, siz tatilde bile beni tekit ediyorsunuz. Neden bunu yapıyorsunuz anlamıyorum" cevabını verdi. Cevaptan hoşlanmayan hakim ise zabıt katibine "Çocuğunuzun hasta olduğunu bilemem, sizi tekit etmiyorum, yaptığımız yanlışları tekrar yapmayalım diye yazıyorum. Benimle bu üslupla konuşmayın, amiriniz olarak sizi uyarıyorum" dedi.

'Uyaracaksanız mesai saatlerinde uyarın' deyince, 6 aylığına harcırah ve yolluksuz sürüldü

Tartışmanın devamında zabıt katibinin hakimin ihtarına "O vakit şöyle yapalım hakime hanım, beni uyaracaksınız mesai saatlerinde uyarın olur mu?" karşılığını vermesi ise iplerin kopmasına neden oldu.

Kendisine saygısızlık yapıldığını savunan katip hakkında tutanak tutan ve Komite Başkanlığı'na gönderen hakimin atağıyla, katibin 6 aylığına "harcırahsız ve yolluksuz" biçimde Karaburun Adliyesi'nde görevlendirilmesine karar verildi.

Üst Alt