Son Konu

Beklediğimiz Indie'ler - Warsaw

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

[ Haftalık Beklediğimiz Indie'ler köşemizde takip listemizde olan ve çıkmasını sabırsızlıkla beklediğimiz indie oyunları ilgi çekici beş maddede tanıtmaya çalışıyoruz. ]

“ İşgal edilmiş 1944 Varşova’sında geçen bu taktiksel oyunda tesadüfi kahramanlardan kurulu takımınıza kendi mahallelerinde süren katliamdan sağ kurtulup sonu gelmez zorlukları atlatmalarında yardımcı olun. "

Steam’de bu tanıtımla birlikte oyuncuları karşılayan Warsaw, çıkışına 2 aydan az kalmışken benim de bu sene en heyecanla beklediğim oyunlardan biri.

warsaw5.jpg

> Darkest Dungeon’ı özlediniz mi? Farklı bir yapımcı tarafından geliştirilse de Warsaw oynanış mekanikleri olsun, çizimleri olsun pek çok açıdan Darkest Dungeon’ı anımsatıyor. Tıpkı onun gibi 2.5D bir kamera açısından tur tabanlı bir dövüş sistemi eşliğinde düşmanlarımızla mücadele edeceğiz. Ancak videolardan gördüğümüz kadarıyla Darkest Dungeon’ın aksine serbestçe dolaşabileceğimiz çok daha açık bir dünyası olacak

> Oyunun geçtiği 1944 Varşova İsyanı, 2. Dünya Savaşı’nın en bilinmeyen ve hakkı verilmemiş olaylarından biri. Kızıl Ordu’nun çok yaklaşmasına da güvenerek özgürlükleri için Nazilere karşı isyan başlatan Varşova halkı, Ruslardan bekledikleri desteği görememiş ama yine de şehirde aylarca süren onurlu bir direniş başlatmışlardı.
w1.jpg
w2.jpg
> Oyunda kimi zaman Direniş Merkezi’nden gelen emirleri yerine getirmeye, kimiz zaman da Nazi devriyelerinden kaçıp sadece hayatta kalmaya çalışacağız. Tüm bunlar olurken ana hikâyeden bağımsız olarak Varşova sokaklarında bazıları gerçekten yaşanmış, bazıları da rastgele oluşturulmuş çeşit çeşit olayla da karşılaşacağız.

> Takımımıza katabileceğimiz, farklı geçmişlere, becerilere ve kişiliklere sahip bir sürü karakter bulunacak ve hepsinin çeşit çeşit açılabilir yeteneği olacak. Ayrıca 2. Dünya Savaşı temalı bir oyundan bekleneceği üzere karakterlerimize verebileceğimiz onlarca silah da oyunda yer alacak.

> Yapımcıların önceki oyunu Regalia: Of Men and Monarchs da bir Taktik RYO ve çok yüksek satış rakamlarına ulaşmış olmasa da puanları çoğunlukla olumlu seviyede. Bu yüzden ben böylesine güzel ve daha önce kullanılmamış bir temayı başarılı bir şekilde işleyebileceklerine inanıyorum.
w3.jpg
w4.jpg
WARSAW

Tür: Taktik RYO

Platform: PC, PS4, Switch

Yapım: Pixelated Milk

Dağıtım: gaming company

Çıkış Tarihi: 4 Eylül 2019

Üst Alt