Son Konu

Cardano ve Etiyopya Hükümeti Arasındaki İş Birliği Açıklandı: İşte Detaylar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cardano-ada-price-1.jpg

Cardano, blockchain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi üzerinde çalışmak için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklık kurdu.

Toplam piyasa değeri ile şu anda altıncı en büyük kripto para birimi projesi olan Cardano (ADA), blockchain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi üzerinde çalışmak için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklık kurdu.

Cardano (ADA)’dan büyük atılım!

Twitter’daki duyurularına göre Cardano, blockchain tabanlı bir ulusal kimlik ve kazanım kayıt sistemi oluşturmak amacıyla bir ortaklığa imza attı. “Dünyanın en büyük blockchain dağıtımı” olarak lanse edilen bu programın, Afrika’daki 5 milyon öğrenciye yayılması planlanıyor.

Tweet dizisi ayrıca, sistemin Atala PRISM’e dayalı olacağını ve “3,500 okul, 5 milyon öğrenci ve 750.000 öğretmen için eğitim performansı ile ilgili güvenli kayıtların oluşturulmasına, tüm öğrencilere doğrulanabilir dijital nitelikler vermesine, sosyal hareketliliği artırmasına ve ders planlaması ve kazanımın izlenmesine izin verilmesini sağlayacağını,” ortaya koymakta.

Dahası bu ortaklık, ülkenin dijital dönüşüme yönelik stratejisinin merkezinde yer alıyor. Cardano geliştiricisi IOHK’ye göre gelişmekte olan ülkeler blockchain’den faydalanabilir ve bu projeyi Afrika için ana vizyonlarının bir parçası haline getirebilir.

ADA fiyatında son durum

Bu sırada Cardano’nun yerel token’ı olan ADA, piyasadaki mevcut yükseliş dalgasından etkilenmiş görünüyor. Piyasa değerine göre altıncı sırada yer alan ADA, yazım sırasında 1.32 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son 24 saat içerisinde yüzde 7 oranında ivme kazandı.

Üst Alt