Son Konu

Hükümeti Eleştiren BBP Kadın Kolları Başkanı Ters Kelepçeyle Gözaltına Alındı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-80322aefa80015ce8e2d94cdf9329cb65e60abd2.jpg

Hükümeti eleştiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Ordu Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü, işyerinden 'maske takmadığı' gerekçesiyle zıt kelepçe takılarak gözaltına alındı.

BBP Ordu İl Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü, toplumsal medyada yayın yapan bir televizyon kanalında hükümeti eleştirince karşısında polisleri buldu. 

İş yerinde aksi kelepçe takılarak gözaltına alındığını belirten Yümlü, toplumsal medya hesabından "Bir önceki akşam yaptığım programdan sonra hükümet polislerini üstüme saldı. Sonunda ölüm olduğunu bilsem de hakkımı arayacağım" dedi ve polislerden şikayetçi olacağını söyledi.

Yümlü'nün gözaltına alındığı anlar

Gazete Duvar'ın haberine nazaran Ünye ilçesinde bulunan ve toplumsal medyadan yayın yapan bir televizyon kanalına 30 Haziran akşamı konuk olan Yümlü, hükûmeti eleştiren açıklamalar yaptı. 

Siyasete 2002 yılında AKP'de başladığını ve daha sonra kimi yanlışları gördüğü için 2013 yılında BBP'ye geçtiğini söyleyen Yümlü, bu programdan iki gün sonra işyerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı.

"İfadem dahi alınmadı"

Polislerin, iş yerinde 'maske takmaması ve temaslı olması' gerekçesiyle hakkında işlem yapacaklarını söyleyerek kendisini gözaltına almak istediklerini anlatan Yümlü, uygulamanın yanlış, hukuka ve maddelere muhalif olduğunu aktardığını söz etti. 

Bunun üzerine polislerin güç kullanıp, zıt kelepçe takarak kendisini gözaltına aldıklarını vurgulayan Yümlü, polis merkezinde tabiri dahi alınmadan özgür bırakıldığını belirtti.

Yümlü, işyerinde yaşananları ise şöyle anlattı: "Polisler, beni Emniyet'e götüreceklerini söyledi. Siz geçin ben gelirim dedim. Müşteri gönderip gidecektim. Ben içeriye geldim, arkadaşları aşağıdan çağırıyorum, beni kaçacak falan zannettiler herhalde, nereye kaçacaksam? Burada ne yaşandı, o anı hatırlamıyorum bile. Kelepçeyi taktılar ve ben katilmişim üzere herkesin gözünün önünde otomobile götürdüler, hatta geriye bineceksin dedi. Bu ülkede katillere, tecavüzcülere kelepçe vurulmadı."

Yümlü, karşıt kelepçeli halde polis aracının ardında bulunan kafesli bölüme konularak karakola götürüldüğünü söz etti.

Programda neler söyledi?

Siyasi hayatını anlatan Fatma Yümlü programda şunları söyledi:

"Bir vatandaş olarak huzurlu, iktisadı düzgün, işsizlik sorunu, bayan cinayetleri olmayan, adaletli bir ülkede yaşamak isterim. Ancak maalesef 15 Temmuz'dan sonra herkeste bir kaygı algısı yaratıldı. Konuşursan seni içeri atarım, konuşursan sana ceza keserim korkusu oluştu. Biz niye korkuyoruz hükümetten? Yanlışları söylemekten niçin korkuyoruz? Herkesin yanlışı olabilir. Yanlışı söylemediğimiz vakit devam ediyorlar. Muhalefet niçin vardır? İktidarın yanlışlarını göstermek için vardır. Şu anki durumda herkes tek partili olmak zorunda. Onun dışında da konuşamazsın, yargılayamazsın. Rızkı veren Allah'tır. Hiç bir siyasi partinin başkanı rızık vermez. Hiç bir siyasi partinin başkanı da ecelim gelmeden beni öldüremez. AK Parti Genel Başkanı'ndan korktukları kadar Allah'tan korkmuyor bu beşerler. Bunu hepimiz görüyoruz. Din, kitap, Allah'ın buyrukları yok sayıldı. AK Parti Genel Lideri'nin dedikleri yapılmaya başlandı. AK Parti Genel Başkanı bugün Recep Tayyip Erdoğan'dır, yarın Ahmet, Mehmet'tir. Hiç önemli değil. Fakat bir siyasi parti genel başkanıdır. Bu kadar kaygı niçin kardeşim?"

Üst Alt