Son Konu

Sony ve Microsoft'tan Sonra Nintendo Da Activision Blizzard'ı Kınadı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_619cd099989bb_73484.jpg

Geçen hafta PlayStation patronu Jim Ryan ve Xbox patronu Phil Spencer, çalışanlarına gönderdikleri mesajlarda Activision'ın özellikle de Bobby Kotick ekseninde gelişen olaylardaki tutumunu kınamışlardı. Ryan, Activision'ın ayrımcılık ve taciz kültürünü engellemek için yeterli girişimde bulunmadığını söylerken, Spencer "bu tarz davranışların sektörümüzde yeri yok" diyerek Microsoft'un Activision Blizzard ile olan ilişkisini gözden geçirdiğini açıklamıştı.

Üç devden geriye sadece Nintendo kalmıştı, Nintendo of America'nın patronu Doug Bowser da yine çalışanlarına gönderdiği firma içi email ile Activision Blizzard'daki son skandaldan duyduğu hayal kırıklığını belirtti.

"Ben de sizler gibi Activision Blizzard'daki son gelişmeleri ve firma içindeki cinsel taciz ve toksisite haberlerini takip ediyorum. Bunların tümünü de rahatsız edici ve üzücü buluyorum. Bunlar hem benim değerlerime, hem de Nintendo'nun inandığı şeylere, değerlerine ve politikalarına tamamen zıt."

Üç büyüklerin bu mesajlarının ardından Activision Blizzard yönetim kurulunun Bobby Kotick'in arkasında durması muhtemelen firma açısından daha zor durumlar yaratacak. Kotick'se "tüm sorunları bir an önce çözemezsem ayrılırım" mesajı verdi son olarak.

Üst Alt