Son Konu

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun Kardeşi Uyuşturucu Ticaretinden Tutuklandı

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0677830d11fc0b68d170abc0675e84daf5a601d5.jpg

Tunceli Belediye Başkanı Tunceli Belediye Lideri Fatih Mehmet Maçoğlu'nun kardeşi Soner Maçoğlu (29) Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda biri bayan 3 kişi ile birlikte gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Maçoğlu tutuklanırken, Ummuhan A. (48) isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı. Öteki 2 kuşkulu ise polisteki tabirlerinin akabinde salıverildi.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, yaptıkları istihbarat çalışması sonunda Çamlık Mahallesi'ndeki bir meskende uyuşturucu satışı yapıldığını belirledi. Polis, bu sabah, operasyon için harekete geçti.  Evden çıkan Barış A. (21) ve Ahmet B. (22) gözaltına alındı. İkilinin üzerinde 0.66 gram metamfetamin bulundu. Daha sonra konuta giren takımlar, yapılan aramada 4.71 gram metamfetamin, 25,48 gram bonzai ve hassas terazi ele geçirdi. Evde, Tunceli Belediye Lideri Fatih Mehmet Maçoğlu'nun kardeşi Soner Maçoğlu ile Ummuhan A. yakalanarak, gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 4 şüpheliden Barış A. ve Ahmet B. polisteki sözlerinin akabinde haklarında 'uyuşturucu husus kullanmak' cürmünden süreç yapılıp, hür bırakıldı.

'Güveni kötüyü kullanma' cürmünden hakkında arama kaydı olduğu ortaya çıkan Ummuhan A., 'içmek için uyuşturucu husus satın almak ile bulundurmak' hatasından, Soner Maçoğlu ise 'uyuşturucu ticari yapmak' hatasından adliyeye sevk edildi. Maçoğlu tutuklandı, Ummuhan A. isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

Üst Alt