Son Konu

Atatürk ’ü özlemle ve rahmetle anıyoruz

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Atatürk ’ü özlemle ve rahmetle anıyoruz

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 76 yılında yine sevgiyle, tekrar özlemle ve yine minnetle tüm yurtta anılıyor

Tüm bir hayatı çaba içinde geçen Atatürk sağlığının bozulduğu dönemlerde deha vatanı için çalışmaktan hiç vazgeçmedi Hastalığının ilerlemesi ile birlikte sağlığı adamakıllı bozulan Atatürk, İstanbul ’da doktor gözetiminde günlerini geçirmeye başladı Ta ama 10 Kasım 1938 günü saat 0905 ’e kadar

Dolmabahçe Sarayında hayatını kaybeden Yüce Önderimiz ölümü ile birlikte keza Türk milletini keza de tüm Dünyayı yasa boğdu Komutanlığı, insanlığı, idealistliği, vatanseverliği, hoşgörüsü ve zerafeti ile Dünyayı kendine hayran bırakan ATATÜRK 1923 yılında bir sohbet sırasında Elbet bir gün öleceğim, beni Çankaya ’ya gömer hatıramı yaşatırsınız demiş gerisinde da ısrarlı olmadığını spesifize etmek için Beni milletim nereye isterse oraya gömsün lakin benim hatıralarımın yaşayacağı yer Çankaya olacaktır biçiminde de eklemiştir

Türk Silahlı Kuvvetleri hazırladığı afişlerde “Bizimle Bizde Yaşıyorsun, “Asaletini, Zerafetini, Bilgeliğini… Seni Özledik gibi ifadeler kullanarak Türk milletinin duygularına çevirmen oldu

Milletin seni kalbine gömdü rahat uyu Atam emanetinin bekçileriyiz *

Üst Alt