Son Konu

Sabah Yazarından Kabine İddiası: '6-7 Bakanın Değişmesi Kaçınılmaz'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-792a16c43bfdf9049f0ff4a9057f1616c27f3953.jpg

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah'ın müelliflerinden Mahmut Övür, bugünkü köşesinde kabine değişikliği tezlerine ait "En az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz" dedi.

Sabah gazetesi müellifi Mahmut Övür, "AK Parti'de tsunami üzere değişim beklentisi" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazıda, AKP ve kabinede tekrar yapılandırma olacağını belirtti.

Övür, yazısında "Doğal olarak söylenenlere bakılırsa, en az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz. Kimin gideceğini ve yerine kimlerin geleceğini Lider Erdoğan yahut bir iki yakın isim dışında kimsenin bildiğini sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

"Yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var"

Övür'ün yazısından ilgili kısım şöyle:

"Yeni isimlere gelince... Siyaset kulislerinde uzun müddettir hem kabine hem de parti idaresiyle ilgili çok şey söyleniyor. Hatta "yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var. Ne derse densin, esasen yüzde 70'e varan bir değişim olacağını bizzat Başkan Erdoğan açıklamıştı. Bu yüzden sonuç şaşırtan olmayacak... Yeni isim konusunda doğrusu kimse fazla bir şey bilmiyor. Yalnızca çok sayıda farklı isimle görüşüldüğü söyleniyor. Bu nedenle evvelden kestirim yürütmek sıkıntı.

Fakat şu söylenebilir, hem yeni bakan atamasında hem de parti idaresinde siyasetle bağını koparmayan eski bakan ve milletvekilleri öne çıkacak... Natürel bunun yanında hiç hesapta olmayan tıpkı İstanbul Vilayet Lideri üzere etrafta duran sürpriz isimler de konuşuluyor.

Doğal olarak söylenenlere bakılırsa, en az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz. Kimin gideceğini ve yerine kimlerin geleceğini Lider Erdoğan yahut bir iki yakın isim dışında kimsenin bildiğini sanmıyorum. O nedenle bu sefer isim yazamıyorum"

Üst Alt