Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

• Konbuyu başlatan iltasyazilim
  • Başlangıç tarihi
I

iltasyazilim

Üye
Corona Virüs Nedir ?
Tarihçe

03 Temmuz 1992 tarihinde, 3837 sayılı kanunla kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 19921993 EğitimÖğretim yılında Trakya Üniversitesi' nden devredilen Çanakkale Eğitim Fakültesi, Çanakkale Meslek Yüksekokulu ve Biga Meslek Yüksekokulu ile öğretime başlamıştır

19931994 EğitimÖğretim yılında Fen Edebiyat Fakültesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,19941995 EğitimÖğretim yılında Biga İİB Fakültesi, Ayvacık, Bayramiç, Çan, Ezine, Gelibolu ve Yenice Meslek Yüksekokulları ile Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, 19951996 EğitimÖğretim yılında Ziraat, Su Ürünleri, İlahiyat ve MühendislikMimarlık Fakülteleri, 19961997 EğitimÖğretim yılında Sağlık Yüksekokulu, 19981999 Eğitim Öğretim yılında Gökçeada Meslek Yüksekokulu, 20002001 Eğitim Öğretim yılında da Lapseki Meslek Yüksekokulu açılarak öğretime başlamışlardır

Ayrıca 1997 yılında kurulan ve ilk öğrencilerini 20002001 EğitimÖğretim yılında alan Güzel Sanatlar Fakültesi ve 7 Ağustos 2000 tarihli resmi gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile kuruluşunun yasal sürecini tamamlayan Tıp Fakültesi ile 12 Fakülte, 12 Meslek Yüksekokulu, 8 Yüksekokul, 4 Enstitü ile beraber Üniversitemiz toplam 36 eğitim birimine sahiptir

Neden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi?

Üniversite bina, taş, toprak, laboratuar veya kütüphane değildir Üniversite öncelikle insandır Bilim yapan ve bildiklerini öğrencilerine aktaran bilim insanlarının olduğu yere üniversite denir Bu bağlamda bizim için sınavlar, binalar veya kampüsler detaydır Esas olan insandır

Bu açıdan bakıldığında öğrencilerimiz bizlerin varolma sebebidir Bu nedenle bazı kötü örneklerin aksine onları işin küçük kısmı görmemiz, onlara yeterli zamanı ayırmamamız düşünülemez Onların başarısı bizlerin başarısıdır Bu nedenle hem Üniversitede, hem de mezun olduktan sonra başarılı olabilmeleri için özel bir çaba göstermekteyiz

Burslar ve Kalacak Yer

Şehirde başta ESBAV ve Terzioğlu Vakfı olmak üzere çeşitli vakıf, oda, şirket ve kuruluşlar Üniversite öğrencilerine çeşitli burslar vermektedir Geçtiğimiz yıl yüzlerce öğrencimiz bu burslardan yararlanmıştır Bu yıl geçmişten farklı olarak ilk 50’ye giren 3 öğrencimize profesör maaşına denk burslar vermeyi de planlamış bulunuyoruz Ayrıca çok sayıda kalacak yer ve ücretsiz öğle yemekleri bursları da verilmektedir Üniversite halihazırda öğle yemeklerine çok ciddi sübvansiyonlar uygulayarak bu alanda çok büyük destekler sağlamakta, yüzlerce ihtiyaç sahibi öğrencimize ise ücretsiz öğle yemeği temin etmektedir

Kalacak yer konusunda son yıllarda Çanakkale’de çok ciddi atılımlar yapılmaktadır Kredi Yurtlar Kurumu’nun binlerce kişilik kapasitesine ek olarak neredeyse tüm şehir öğrencilere yer temin edebilmek için örgütlenmiş durumdadır Özel yurtların yanısıra arkadaşlarınız ile ayrı evlere de çıkabilirsiniz Çanakkale halkı öğrenci evlerine sıcak bakmakta, bu konuda önyargılı davranmamaktadır Bunların dışında halen devam eden yurt sayısı dikkate alındığında önümüzdeki 11,5 yıl içerisinde yurt kapasitesine en az 3000 öğrencilik bir ilavenin geleceği anlaşılmaktadır Tüm bunlara rağmen kalacak yer konusunda elbette bazı sıkıntılar vardır ve olacaktır Ancak bu sıkıntılar diğer illerle kıyaslandığında kabul edilebilir bir düzeydedir

TERZİOĞLU YERLEŞKESİ

ANAFARTALAR YERLEŞKESİ

ÇANAKKALE'DEN MANZARALAR

360 TUR

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız