Son Konu

Bu Altcoin Kurucusu Elindeki Tokenlerin Hepsini Sattı: Yükselmesi Mantıksız!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
shutterstock_1072163639.jpg

Popüler altcoin Dogecoin, Elon Musk’un attığı tweetlerle gündemden düşmüyor. Ayrıca kripto para, kısa süre önce 12x’lik muhteşem bir ralli düzenledi. Ancak kısa süre önce ise Dogecoin kurucusu Billy Markus’tan şoke eden açıklamalar geldi. Billy Markus, elindeki DOGE’lerin hepsini 2015 yılında sattığını açıkladı. Billy Markus, DOGE’lerini satarak elde ettiği para ile ikinci el bir araba aldığını da vurguluyor.

Dogecoin kurucusu: Elimdeki DOGE’leri sattım! İkinci el araba aldım

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugüne kadar Dogecoin (DOGE)’e yönelik çok sayıda paylaşımda bulundu. Elon Musk’un neredeyse her paylaşımı ile kipto para ralli düzenledi. Bu nedenle son dönemlerde altcoin projesi gündemden düşmüyor. Kısa süre önce ise Dogecoin kurucusu Billy Markus’tan önemli itiraflar geldi.

Billy Markus, 2015 yılında topluluktan gelen çeşitli saldırı ve eleştiriler nedeniyle projeden ayrıldı. Billy Markus, elindeki DOGE’lerin hepsini 2015 yılında sattığını da açıkladı. Dogecoin kurucusu konuya yönelik şunları söyledi:

2015 yılında paramın azalması ile birlikte ekonomik sorunlarla, stresli zamanlar yaşadım. Sonunda elimdeki Dogecoin (DOGE)’leri sattım. Para ile ikinci el bir Honda Civic satın aldım.
c87999dbb.jpg
Billy Markus: Altcoin projesinin 1 dolara ulaşması mümkün değil!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Dogecoin (DOGE) bir “şaka parası” olarak oluşturuldu. Bu nedenle Billy Markus’a göre, kripto paranın 1 dolara ulaşması mümkün değil hatta mantıksız. Dogecoin kurucusu konuya yönelik şunları söyledi:

Yatırımcılar şimdilerde “Dogecoin 1 dolar olur mu?” diye düşünüyor. Kripto paranın 1 dolara ulaşması demek, milyonlarca kişiye hizmet veren Starbucks, Boeing, American Express ve IBM gibi şirketlerin piyasa değerine ulaşılması demek… Ben Dogecoin’in bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Bu benim anlayabileceğim bir şey değil… Kendimi yaşananlar nedeniyle garip hissediyorum. Birkaç saat içinde oluşturduğum bir şey bugün bu noktalara geldi. Elon Musk’un Dogecoin hakkında paylaşımlar yapması aslında eğlenceli… Fakat bir yandan da aptalca geliyor. Buna rağmen kripto paranın fiyatı yükselmeye devam ediyor. Bu açıklanamaz bir durum…

Üst Alt