Son Konu

Razer Sphex V3 - İnceleme

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_610a9580577e9_72385.jpg

Bu ay Razer’ın Orochi V2’sini incelerken yanında bonus olarak bir de mouse pad geldi. İnce, sert ve pek kaygan bu mouse pad belli ki, Orochi V2’ye eş olarak üretilmiş. Ben normalde sert yüzeyli mouse pad’leri sevmem, daha çok kumaş yüzeylilerden yanayım. Ama Sphex V3’ün çok bariz birkaç avantajı var ki kumaş pad sevenler için bile alternatif olabilir.

Bu özelliklerin başında Sphex V3’ün inceliği geliyor. Sadece 0.4mm’lik kalınlığı ile uyguladığınız yüzeyle bir oluyor. Mesela masanıza yapıştıracağınız bir parça duct tape kadar kalınlığı ancak. Bu özellikle pad’in kenarının sizi rahatsız etmemesi için önemli. Kumaş pad’ler çok kalın olduğundan ve kolunu sürttükçe kenarları aşındığından genelde çok büyük ebatlı kullanırız ki yüzeyi komple kaplasın. Ama Sphex V3 ile sadece 27cm x 21.5cm büyüklüğünde bir pad işinizi görüyor. Eğer oyun oynarken fare hareketiniz bundan daha fazla uzama sahipse 45cm x 40cm’lik bir büyük boyu da var.
  • Razer Orochi V2 - İnceleme
Sphex V3’ün diğer bir özelliği de altına uygulanan özel yapışkan yüzey. Koyduğunuz yüzeye çok sıkı yapıştığı için siz oyun oynarken o yerinde sabit duruyor. Ama istediğiniz zaman da geride hiç iz bırakmadan sökebiliyor, başka bir yere uygulayabiliyorsunuz. Bu yapışkan kaç tak çıkara dayanır bilemiyorum ama ben 4-5 kere söküp taktım bir sıkıntı olmadı, yeter ki uyguladığınız yüzey temiz olsun.

sphex-v3-1.jpg

Mouse pad elbette çok fazla kişisel tercihe dayalı bir konu, siz yavaş ve kontrollü bir tutuştansa hızlı ve dinamik bir tutuş istiyorsanız Sphex V3 uzun yıllar rahatça kullanabileceğiniz kaliteli ve çok kullanışlı bir polikarbon mouse pad.

Üst Alt