Son Konu

"Abla Bakar mısın" Deyip Yumruk Attılar, Yerde Sürüklediler

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c594661c697bab9289c0bf732b5787753ae04b5b.jpg

Adana’da 2 kişi, yumruk atıp çantasını almaya çalıştıkları bayanı sürükleyerek yaraladı. Genç bayan hastaneye kaldırıldı, olaydan sonra gözaltına alınan şüphelilerden biri tutuklandı. 

Edinilen bilgiye nazaran, merkez Seyhan ilçesi Havuzlubahçe Mahallesi 15030 sokakta meskenine giden Süheyla K.’nin (35) yanına yaklaşan 2 şahıstan biri “abla bir saniye bakar mısın” dedikten sonra bayana yumruk attı. Şahıslar yere düşen bayanın çantasını almaya çalıştı. Fakat bayan çantasını vermeyince bu sefer şahıslar bayanı sürükledi. Buna karşın çantayı alamayan kapkaççılar olay yerinden kaçtı. Zanlıların kaçma anı ise saniye saniye görüntülendi. Yumruk yiyen ve sürüklenen bayan yaralanıp şoka girdi. Yaralı bayan, vatandaşların çağırdığı ambulans ile Seyhan Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

Hastanede sözü alınan Süheyla K., “İki kişi karşımdan geliyordu bana ‘abla bakar mısın’ dediler sonra biri bana yumruk attı. Yumruk atınca yere düştüm ve beni sürüklediler. Çantamı alamayınca kaçtılar” dedi.

Olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Ofis Amirliği grupları, şüphelilerin kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kamerası manzaralarını incelemeye alan polis, şüphelilerin, Hüseyin Ö. (18) ile M.Ç. (17) olduğunu tespit etti. Adresleri belirlenen şüpheliler, Dağlıoğlu Mahallesi’nde saklandıkları meskenlere yapılan baskında gözaltına alındı. 

Emniyete götürülen şüphelilerden Hüseyin Ö., tabirinde, Süheyla K.’nin üzerine yürüdüğünü ve bunun üzerine de bayanı iterek kaçtıklarını öne sürdü. M.Ç.’nin ise “Hüseyin, apansızın bayanı yumruklayıp yere düşürdü. Sonra da kaçtık” dediği öğrenildi. Zanlılar sorgularının akabinde adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Hüseyin Ö. tutuklanırken M.Ç. isimli denetim kaidesiyle tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

Üst Alt